header image
N
Aktualności
NABÓR 2019
Kalendarz roku szkolnego
Sport
Filmoteka Szkolna
KOŁO FILMOWE
Biblioteka - aktualności
Jubileusz 50-lecia
Jubileusz 45-lecia
Projekty unijne
Historia szkoły
Patron szkoły
Misja i wizja szkoły
Dyrekcja
Pedagog / Psycholog
Grono pedagogiczne
Rzecznik Praw Ucznia
Świetlica
Sekretariat
Dokumenty szkoły
Osiągnięcia uczniów
Telewizja Szkolna
u
Dzwonki
Po lekcjach
Ciekawe linki
Plan lekcji
Konkursy
r
Zebrania
Egzamin ósmoklasisty
Obiady w szkole
K
Adres:
ul. Warszawska 19
66-400 Gorzów Wlkp.

Telefon:

0957320347

Email:
zso3@edu.gorzow.pl
Kolejny sukces!!! VI miejscu w WOJEWÓDZTWIE LUBUSKIM!!! E-mail
Napisał greg   
piątek, 25 maj 2018
   15 maja w Sulechowie nasze siatkarki brały udział w FINALE WOJEWÓDZKIM w mini piłce siatkowej "4" dziewcząt. 
W rozgrywkach wzięło udział 8 najlepszych zespołów z naszego województwa - Zbąszynek, Sulechów, Kostrzyn nad Odrą, Nowa Sól, Zielona Góra, Sulęcin, Słońsk i Gorzów Wlkp.. Poziom rozgrywek był baaaardzo wysoki, rywalizacja między zespołami niezwykle zacięta, a nasze zawodniczki dały z siebie naprawdę wszystko.
    Podopieczne pani Ani Bujanowskiej: Wiktoria Górna, Eliza Olaniuk, Ala Zdziarska, Ala Płaczek, Ada Fijałkowska, Roksana Pawlak, Ula Macugowska, Asia Frąckowiak, Anita Banaszyk  i Hania Bilińska (podopieczna pani Beaty Gerstenkorn) zasługują na ogromne brawa i uznanie!


Wycieczka do Szwecji E-mail
Napisał greg   
niedziela, 20 maj 2018
Klasa VIB wraz z uczniami z innych klas IV-VII wybrała się na dwudniową wycieczkę na trasie Gorzów – Świnoujście – Ystad (Szwecja). Wyprawę rozpoczęliśmy od wizyty w Świnoujściu i rejsu miejskim promem na wyspę Uznam, gdzie po długiej wędrówce dotarliśmy do plaży i owianej legendą budowli Stawa Młyny. Następnie wyruszyliśmy w stronę najwyższej latarni morskiej nad Bałtykiem. W godzinach wieczornych nadeszła chwila, na którą wszyscy czekali – wejście na prom Polferries Mazovia.
Po nocnym rejsie zostaliśmy zaproszeni na mostek kapitański, a godzinę później rozpoczęliśmy zwiedzanie Ystad. Zobaczyliśmy piękne nabrzeże, spacerowaliśmy malowniczymi uliczkami w kierunku Ystad Teater oraz posłuchaliśmy o życiu i zwyczajach Szwedów podczas wizyty w kościele Santa Maria Kyrka. W trakcie rejsu w kierunku Świnoujścia wszystkim uczestnikom wycieczki wręczono dyplomy na pamiątkę dwukrotnego pokonania Bałtyku i przebycia łącznie 184 mil morskich. Do Gorzowa wróciliśmy w piątek w późnych godzinach wieczornych. Wszyscy bardzo zmęczeni, ale niezwykle zadowoleni. Nad bezpieczeństwem dzieci czuwały panie Anna Miszczyńska, Anna Bujanowska oraz pan Grzegorz Trześniowski.

Brawo! Brawo! Brawo! E-mail
Napisał greg   
środa, 16 maj 2018
  26 kwietnia w Zielonej Górze odbył się I Lubuski Turniej Historyczny SZARE SZEREGI, organizowany przez Oddziałowe Biura Edukacji Narodowej IPN w Szczecinie i Poznaniu. W zmaganiach uczestniczyło 25 trzyosobowych drużyn z województwa lubuskiego i wielkopolskiego z klas IV-VII. Wśród nich znalazły się dwie drużyny z naszej szkoły: szóstoklasiści "Zapomniani" w składzie: Adam Krasnowski, Daniel Miszczyński i Maksymilian Kazikowski oraz piątoklasiści "Siedemnasty zastęp" w składzie Karolina Pogonowska, Aleksander Mazurek i Jakub Pogonowski. 
Czytaj całość...
III Przerwa na czytanie E-mail
Napisał greg   
wtorek, 15 maj 2018
   Już po raz trzeci uczniowie i nauczyciele uczestniczyli w akcji zorganizowanej przez Bibliotekę Pedagogiczną: „Przerwa na czytanie”. W ten sposób chcieliśmy pokazać dzieciom, że czytanie jest ciekawe, jak również zachęcić do sięgnięcia po książkę w każdej sytuacji i w każdym miejscu.
Wszyscy uczniowie klas IV – VI zebrali się na sali gimnastycznej, na drugiej przerwie w piątek 11 maja. Każdy uczeń miał przynieść książkę, którą czyta lub chciałby zacząć czytać. Wszystkie dzieci przyjęły wygodne pozycje i rozpoczęło się wielkie czytanie. W pierwszej edycji wzięło udział 195 uczniów, w drugiej  146 zaś w trzeciej 159. Czekamy na wyniki z województwa!!!!  

Sleeveface E-mail
Napisał greg   
wtorek, 15 maj 2018
W poniedziałek 23 kwietnia roku obchodziliśmy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. W tym dniu biblioteka szkolna organizowała dla uczniów akcję Sleeveface – Ubierz się w książkę, która polega na sfotografowaniu osoby z wybraną przez nią książką. Warunkiem było przeczytanie książki i napisanie recenzji. Zdjęcia robiliśmy tak, aby okładka książki była częścią  twarzy, ciała bądź całej sylwetki. 
Czytaj całość...
Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny E-mail
Napisał greg   
środa, 02 maj 2018
26 kwietnia w Katolickiej Szkole Podstawowej w Gorzowie odbył się Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny „Potyczki językowe” dla klas II. W rywalizacji brało udział 12 szkół z Gorzowa Wlkp. Dzieci rozwiązywały pisemny test, za który mogły otrzymać 50 punktów. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy IIb – Karolina Pawlus i Beata Głuszko, które uplasowały się bardzo wysoko w końcowej klasyfikacji (IV, V miejsce) i zdobyły wyróżnienie.
Serdecznie gratulujemy dziewczynkom sukcesu.

Dzień Edukacji Prawnej E-mail
Napisał greg   
środa, 25 kwiecień 2018
Uczniowie z klas VIa i VIb Szkoły Podstawowej nr 17 oraz z klas 2a i 3b Gimnazjum nr 3 mieli możliwość, podczas sesji 14 marca i 21 marca uczestniczenia w symulacji rozpraw sądowych. Tematy i problemy podejmowane przez uczestników ukazały duże zainteresowanie młodzieży zawodami prawniczymi i zagadnieniami z zakresu praw człowieka. Za chęć dzielenia się z uczniami swoją wiedzą i pasją, ogromne podziękowania kierujemy do pań: sędzi Olimpii Baranowskiej-Małuszko, sędzi Katarzyny Szeligowskiej, radcy Katarzyny Michalczyk i adwokat Ewy Książek.
Zapraszamy do oglądania zdjęć z warsztatów i filmu przygotowanego przez Telewizję Szkolną.
Zajęcia organizowała  Anna Starzyńska-Maniecka
Czytaj całość...
Mobilna gra terenowa E-mail
Napisał greg   
czwartek, 26 kwiecień 2018
 Zintegrowane działania  zawsze dają cenne doświadczenia, o czym mogli się przekonać uczniowie klas VIa i VIb.
Dzięki współpracy nauczycieli ze specjalistami z Biblioteki im.Herberta w Gorzowie Wlkp., młodzież miała możliwość
 sprawdzenia swojej umiejętności czytania ze zrozumieniem lektury "Hobbit, czyli tam i z powrotem" Tolkiena, podczas mobilnej gry terenowej.
Czytaj całość...
Pasowanie na czytelnika E-mail
Napisał greg   
wtorek, 17 kwiecień 2018
12 kwietnia 2018 uczniowie klas pierwszych  uczestniczyli w bibliotece w PASOWANIU NA CZYTELNIKA.
Spotkanie przygotowali uczniowie koła bibliotecznego i koła czytelniczego „Fani Kubusia Puchatka”. Pierwszoklasiści obejrzeli przedstawienie „W krainie bajki”, gdzie pojawili się:
Sowa – Zuzia Kubicka, Harry Potter – Kuba Pogonowski, Kopciuszek – Jula Szymanek, Pippi – Karolina Pogonowska, Kot – Darek Góreczny, królewicz 1 – Aleks Mazurek, Królewicz 2 – Dawid Jasiński,  królowa Książki – Jula Pisarek.
W czasie przedstawienia dzieci rozwiązywały zagadki, opowiadały, jak należy obchodzić się z książką a po złożeniu przyrzeczenia wypożyczały książki.
Na koniec spotkania dzieci otrzymały zakładki i nowinki biblioteczne do poczytania i kolorowania

<< Start < Poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Następna > Ostatnia >>

Zegar
Gościmy
Aktualnie jest 9 gości online
Filmoteka SzkolnaSerwis Miejski Gorzów Wlkp. www.gorzow.pl

Lokalny portal informacyjny

Wojewódzki Ośrodek Metodyczny www.womgorz.edu.pl

Kuratorium Oświaty

Ministerstwo Edukacji Narodowej www.men.gov.pl/

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Poznaniu www.oke.poznan.pl

Centralna Komisja Egzaminacyjna www.cke.edu.pl

Portal oświata www.oswiata.org.pl

Głos nauczycielski www.glos.pl