header image
N
Aktualności
NABÓR 2019
Kalendarz roku szkolnego
Sport
Filmoteka Szkolna
KOŁO FILMOWE
Biblioteka - aktualności
Jubileusz 50-lecia
Jubileusz 45-lecia
Projekty unijne
Historia szkoły
Patron szkoły
Misja i wizja szkoły
Dyrekcja
Pedagog / Psycholog
Grono pedagogiczne
Rzecznik Praw Ucznia
Świetlica
Sekretariat
Dokumenty szkoły
Osiągnięcia uczniów
Telewizja Szkolna
u
Dzwonki
Po lekcjach
Ciekawe linki
Plan lekcji
Konkursy
r
Zebrania
Egzamin ósmoklasisty
Obiady w szkole
K
Adres:
ul. Warszawska 19
66-400 Gorzów Wlkp.

Telefon:

0957320347

Email:
zso3@edu.gorzow.pl
Warsztaty filmoznawcze w Pracowni Filmoteki Szkolnej E-mail
Napisał nauczyciel   
czwartek, 07 luty 2019
 14 lutego w ramach Tygodnia Bezpiecznego Internetu w Szkole Podstawowej nr 17 w Gorzowie, Pracownię Filmoteki Szkolnej odwiedzi filmoznawca dr Maciej Dowgiel, który przeprowadzi warsztaty z młodzieżą, a potem z nauczycielami z gorzowskich szkół pod hasłem: ZAGROŻENIA WIRTUALNEGO ŚWIATA W FILMIE I W ŻYCIU.
Uczniowie klas 7 i 8 chętni do udziału w warsztatach mogą zgłaszać się do Liderki Filmoteki Szkolnej, p. M.Miszczak.


Interesują się filmem - Filmomaniacy z Siedemnastki! E-mail
Napisał nauczyciel   
piątek, 01 luty 2019
 
 Renata, Laura, Adrian i Oskar właśnie ukończyli 3- miesięczny kurs internetowy FILMOTEKA SZKOLNA. AKCJA!. Uczestnicząc w nim  nie tylko pogłębiali swoją wiedzę na temat historii kinematografii (ze szczególnym uwzględnieniem historii polskiego kina), ale także mieli okazję nakręcenia własnego filmu z udziałem społeczności szkolnej- KLIKNIJ PONIŻEJ

Kurs składał się z sześciu modułów tematycznych. Uczestnicy mieli średnio 1-2 tygodnie na zapoznanie się z prezentowanymi  treściami oraz wykonanie proponowanych zadań. Z platformy mogli korzystać w dowolnym czasie. Pracowali pod okiem doświadczonych mentorów, którzy wspierali działania uczestników i udzielali fachowej opinii i wskazówek odnośnie otrzymanych sprawozdań.

Zakres tematyczny kursu obejmował wiedzę o filmie, czyli początki kina, narodziny gatunku, krótka historia polskiego kina, kino dokumentalne, historia i ewolucja polskiej animacji, filmowe środki wyrazu: podstawowe środki sztuki filmowej oraz warsztat młodego reżysera: inspiracje filmowe, logline, treatment, scenariusz, praca z kamerą, montaż.

NASZYM FILMOMANIAKOM GRATULUJEMY I ŻYCZYMY WIELU FILMOWYCH PRZYGÓD!

Opiekun Filmomaniaków- Małgorzata Miszczak


Karnawałowa zabawa E-mail
Napisał greg   
sobota, 12 styczeń 2019
W piątek 11 stycznia wychowawcy klas 1-3 zorganizowali uczniom bal karnawałowy. Imprezę prowadziło Centrum Hajdasz. Zabawa była wyśmienita a niektórych uczniów z trudem można było rozpoznać.

Jasełka dla klas 1-3 E-mail
Napisał greg   
sobota, 22 grudzień 2018
W piątek 21 grudnia młodzi aktorzy z klasy 2b zaprezentowali uczniom klas 1-3  przygotowane przez siebie jasełka.Jasełka dla klas 4-6 E-mail
Napisał greg   
sobota, 22 grudzień 2018
Uczniowie z Małego Wolontariatu (i nie tylko) przygotowali żartobliwe jasełka pod opieką pani Basi.


Szkolny konkurs o życiu i twórczości patrona naszej szkoły E-mail
Napisał greg   
środa, 19 grudzień 2018
18.12.2018 ogłoszono wyniki szkolnego konkursu o życiu i twórczości patrona naszej szkoły - Adama Mickiewicza. Reprezentanci klas uzupełniali test wiedzy składający się z 17 pytań. Poziom był wysoki. Pierwsze miejsce zajęła uczennica klasy 8 b - Natalia Badowska.
Wszystkim serdecznie gratuluję i już zapraszam do wzięcia udziału w konkursie za rok.  Anna Sadowska.Warsztaty animacji poklatkowej PORUSZYĆ OBRAZ E-mail
Napisał nauczyciel   
poniedziałek, 17 grudzień 2018

15 grudnia 2018 r. w Pracowni Filmoteki Szkolnej ZSO nr 3-SP nr 17 w Gorzowie Wlkp. odbyła się trzecia edycja warsztatów animacji poklatkowej "Poruszyć obraz". Uczniowie gorzowskich szkół podstawowych, a wśród nich również naszej, po raz pierwszy stanęli przy stanowiskach animacyjnych i posługując się techniką plastelinową i wycinankową, zrealizowali według własnego pomysłu krótkie etiudy.

Relacja w warsztatów animacji poklatkowej-zobacz
Małe wielkie dzieła filmowe uczniów- zobacz

Zanim jednak zaczęli swoją przygodę z filmem animowanym, dowiedzieli się jak powstało kino, poznając m.in. pierwsze urządzenia do projekcji filmów. Testowali działanie niektórych z nich, dzięki czemu łatwiej było im zrozumieć sekrety animacji poklatkowej. Mieli również okazję rozmawiać o zawodach filmowych, uznając jednogłośnie, że każdy jest równie ważny.


Czytaj całość...
Szalony profesor E-mail
Napisał greg   
poniedziałek, 17 grudzień 2018
Moi Drodzy
Dzięki uprzejmości szczecińskich gości z Miasta Nauki, w naszej szkole odbył się „Pokaz Szalonego Profesora”. Tego dnia obcowaliśmy m.in. z ciekłym azotem i jego bardzo niską temperaturą oraz z wodorem. Było wystrzałowo, lodowato i ogniście... jednym słowem: CIEKAWIE.
Zapraszam do obejrzenia fotorelacji. Pozdrawiam. Anna Czarnecka
Kolędnicy E-mail
Napisał greg   
poniedziałek, 17 grudzień 2018

Klasa 8b przygotowała kolędników, których zaprezentowała w Banku, Urzędzie Miasta, Przedszkolu, Salonie Fryzjerskim ,LO nr 3 oraz w klasach 1-3 naszej szkoły. Cieszymy się, że mogliśmy odnowić stary zwyczaj kolędowania i wprowadzić tych, którzy oglądali  kolędników, w atmosferę świąt Bożego Narodzenia. Dziękuję uczniom za trud i zaangażowanie.
Renata Haściło<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Zegar
Gościmy
Aktualnie jest 5 gości online
Filmoteka SzkolnaSerwis Miejski Gorzów Wlkp. www.gorzow.pl

Lokalny portal informacyjny

Wojewódzki Ośrodek Metodyczny www.womgorz.edu.pl

Kuratorium Oświaty

Ministerstwo Edukacji Narodowej www.men.gov.pl/

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Poznaniu www.oke.poznan.pl

Centralna Komisja Egzaminacyjna www.cke.edu.pl

Portal oświata www.oswiata.org.pl

Głos nauczycielski www.glos.pl