header image
N
Aktualności
Sport
Filmoteka Szkolna
KOŁO FILMOWE
Biblioteka - aktualności
Rekrutacja
Jubileusz 50-lecia
Jubileusz 45-lecia
Projekty unijne
Historia szkoły
Patron szkoły
Misja i wizja szkoły
Dyrekcja
Pedagog / Psycholog
Grono pedagogiczne
Rzecznik Praw Ucznia
Świetlica
Sekretariat
Dokumenty szkoły
Osiągnięcia uczniów
u
Dzwonki
Kodeks ucznia
Po lekcjach
Ciekawe linki
Plan lekcji
Organizacja roku szkolnego
Konkursy
r
Zebrania
Sześciolatek w szkole
K
Adres:
ul. Warszawska 19
66-400 Gorzów Wlkp.

Telefon:

0957320347

Email:
zso3@edu.gorzow.pl
Konkursy językowe E-mail
Napisał Katarzyna K.   
poniedziałek, 26 luty 2007
Dnia 28.02.2007 (środa) odbędą się w naszej szkole konkursy językowe: z języka angielskiego i języka niemieckiego. Zapisy trwają do 23.02.2007 (piątek) u p. E. Starczewskiej (j. niemiecki kl.IV-VI), u p. B. Malewicz (j. angielski kl.III) oraz u p. R. Roszczyk (j. angielski kl.IV-VI).sze nauczycielki udzielą osobom zainteresowanym szczególowych informacji. Zapraszamy!!!
Walentynki E-mail
Napisał Katarzyna K.   
środa, 18 kwiecień 2007
14 luty to Dzień Zakochanych. W naszej szkole chłopcy i dziewczęta obdarowywali się czerwonymi serduszkami. Odbył się te z konkurs na najliczniej ubrana na kolor czerwony grupę klasową. Wygrali uczniowie z klasy 3b. Gratulujemy!!!
                                                                                                                               Mały Samorząd
Jak spędziliśmy ferie zimowe na półkolonii w naszej szkole? E-mail
Napisał Katarzyna K.   
wtorek, 06 marzec 2007
Podczas ferii zimowych w naszej szkole została zorganizowana półkolonia „Bezpieczne ferie”. W Akcji Zima 2007 uczestniczyło 40 dzieci. Każdego dnia mieliśmy możliwość atrakcyjnego spędzenia czasu. Tematem przewodnim pierwszego dnia zimowiska było bezpieczeństwo. Spotkanie zainaugurowano pogadanką na temat programu Akcji Zima 2007  i przepisów BHP. Nasz gość pani policjant z Wydziału Prewencji Gorzowskiej Policji wygłosiła prelekcję na temat bezpieczeństwa podczas zabaw zimowych oraz wręczyła każdemu z nas upominki – odblaski. Dla lepszej integracji grupy odbyły się wspólne tańce integracyjne przy muzyce. Mieliśmy okazję sprawdzić swoje umiejętności strzeleckie  podczas Turnieju Strzeleckiego, który odbył się w siedzibie LOK-u. Turniej wygrały: Roksana Krzyżanowska, Julia Brajewo, Kinga Kucharska, Wojtek Michalski, Kordian Dubkowski oraz Marcin Michalski. Każdy z uczestników otrzymał od organizatorów dyplomy oraz drobne upominki. W pierwszym tygodniu byliśmy także w Grodzkim Domu Kultury na przedstawieniu teatralnym pt.” Bajkowy plan filmowy” oraz w teatrze im. Juliusza Osterwy na spektaklu pt.”Dziwaczek”. Mieliśmy okazję zwiedzić teatr od zaplecza- garderoby teatralne, pracownie plastyczną i krawiecką, magazyn dekoracji. Pierwszy tydzień ferii zakończyliśmy w Miejskim Centrum Kultury „Zawarcie” wspólnym pokazem mody zimowej oraz zabawą taneczną. Najciekawszy strój zaprojektowała i zaprezentowała Kinga Kucharska, Julia Brajewo i Bartek Pacześny. Drugi tydzień ferii rozpoczęliśmy wspólnym Turniejem „Bruneci kontra blondyni”. Po turnieju cała grupa udała się na mecz w kręgle do MBM-u. W tym tygodniu byliśmy też w kinie Kopernik na filmie pt.”Eragon” oraz w Grodzkim Domu Kultury na przedstawieniu teatralnym pt.”Bajki Jacka Placka”. Swoje umiejętności pływackie mieliśmy okazję sprawdzić na basenie. Udaliśmy się również z wizytą do Komendy Miejskiej Straży Pożarnej, gdzie zapoznaliśmy się ze specyfiką zawodu strażaka oraz zobaczyliśmy sprzęt strażacki wykorzystywany podczas akcji ratowniczych. W ostatnim dniu zimowiska pełni sił poszliśmy na lodowisko do Ośrodka Sportu i Rekreacji „Słowianka”, aby przeprowadzić wyścigi sportowe na lodzie. Cali i zdrowi wróciliśmy do szkoły, by w konkursie plastycznym wyrazić, który dzień spędzony na półkolonii był najciekawszy. Serdecznie dziękujemy organizatorkom –p. A. Frydrych oraz p. A. Onoszko!!! PS: Ferie zimowe bez śniegu też mogą być super – wystarczy zapisać się na Akcją Zima w naszej szkole.

Akcja Zima 2007 E-mail
Napisał Katarzyna K.   
poniedziałek, 08 styczeń 2007
Jeśli chcesz ciekawie spędzić czas podczas ferii zapisz się na „Akcję Zima”. W dniach 15.01-26.01.2007r. w naszej szkole organizowana jest półkolonia „Zima 2007”. Chętni mogą zapisywać się na jeden lub dwa tygodnie u p. A. Onoszko i p. A. Frydrych (gab.17). Zajęcia odbywać się będą w godz. 10.00-14.00. Koszt uczestnictwa wynosi odpowiednio: -1 tytdzień-25 zł, -2 tygodnie- 50zł. Warunkiem zapisu jest wpłata do dnia 05.01.2007r. Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zapisu. Zapraszamy!


Święta tuż- tuż!!! E-mail
Napisał Katarzyna K.   
piątek, 29 grudzień 2006
Z okazji zbliżających się Świąt pragniemy złożyć życzenia przeżywania Bożego Narodzenia w zdrowiu, radości i ciepłej, rodzinnej atmosferze. W nadchodzącym Nowym Roku  samych szczęśliwych zdarzeń i spełnienia wszystkich marzeń.               Niech te świąteczne życzenia mają moc spełnienia!!!
                                                                                                                                                                                                                        SP nr 17

Rzecznik Praw Ucznia E-mail
Napisał Katarzyna K.   
sobota, 27 styczeń 2007
Od połowy grudnia 2006r. działa na terenie szkoły naszej RPU. Jest nim pani Joanna Andrzejczak- nauczycielka języka polskiego.
U: Jak zareagowała Pani na informację, że uczniowie wybrali Paniš na RPU?
J.A.: Pozytywnie. Fakt, że mnie wybrali, świadczy o zaufaniu, jakim mnie darzą uczniowie. Cieszę się, że jako RPU mogę uczynić szkołę bardziej przyjazną, pozytywnie nastawioną do dziecka, że uczeń będzie się w niej czuł  chroniony i bezpieczny.
U: Co chciałaby powiedzieć Pani uczniom, którzy mają jakieś problemy związane z ich poczuciem bezpieczeństwa w szkole?
J.A.: Żeby je wszystkie zgłaszali do mnie, zarówno te dotyczące sytuacji szkolnych jak i pozaszkolnych. Udostępnię regulaminy szkolne, wyjaśnię ich sens oraz zapis praw i obowiązków ucznia.
U: Jakie zadania stawia Pani przed sobą  jako RPU?
J.A.: Przede wszystkim przeciwdziałanie łamaniu praw ucznia w szkole oraz zwiększenie świadomości prawnej dzieci i rodziców. Planuje przeprowadzić anonimową ankietę dotyczącą stopnia przestrzegania praw dziecka w naszej szkole.
U: Gdzie będziemy mogli zdobyć informację o przebiegu Pani pracy?
J.A.: Na pewno w „Kąciku RPU” na tablicy informacyjnej w korytarzu szkolnym oraz na stronie internetowej naszej szkoły.


Jasełka dla klas I-III E-mail
Napisał Katarzyna K.   
czwartek, 04 styczeń 2007
Najmłodszych aktorów z klasy I B podziwiać mogliśmy 21 grudnia 2006 r. Na przedstawienie zostały również zaproszone dzieci z Niepublicznego Przedszkola Sióstr Miłosierdzia przy ul. Warszawskiej. W klimat Jasełek wprowadziło nas wspólne śpiewanie kolęd przy akompaniamencie skrzypiec. Uroku dodawała nastrojowa scenografia i zapach świeżego siana. Dzieci starały się najpiękniej jak umiały przedstawić wydarzenia sprzed ponad 2000 lat, a duże brawa widowni udowodniły, że przedstawienie bardzo się podobało. Uczniowie pracowali pod kierunkiem p. Grzegorza Trześniowskiego. W przygotowaniu pomogły p. Elżbieta Wiśniewska i p. Karolina Przybysz.

Jasełka E-mail
Napisał Katarzyna K.   
piątek, 29 grudzień 2006
19 grudnia uczniowie klas IV-VI (wolontariusze) przedstawili „Jasełka”. Przedstawienie bożonarodzeniowe przygotowane pod kierunkiem p. Barbary Śmierciak obejrzeli z wielkim zaciekawieniem rówieśnicy małych aktorów. Natomiast 22 grudnia swoim aktorskim talentem pochwalili się przed nauczycielami Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 3. Muzykę i scenografię do „Jasełek” przygotowała p. Karolina Przybysz oraz p. Grzegorz Trześniowski.


Przedstawienie Mikołajkowe E-mail
Napisał Katarzyna K.   
czwartek, 04 styczeń 2007
5 grudnia uczniowie klas I- III mieli okazję obejrzeć inscenizację legendy o św. Mikołaju, którą przygotowała grupa uczniów klasy III A pod kierunkiem p. Grzegorza Trześniowskiego. W przedstawieniu występowali: Michał Matulewicz, Olga Bogińska, Sandra Mumot, Kamila Borowiec, Karolina Michniewicz, Kacper Pawłowski, Anita Bolonek, Agata Werecka, Katarzyna Noworyta. Widzów zainteresowało pokazane w przedstawieniu przeniesienie z czasów współczesnych do czasów, kiedy żył św. Mikołaj. Inscenizacja pozwoliła pełniej zrozumieć przesłanie płynące z legendy, pokazała,  jak duże znaczenie ma okazywanie dobroci drugiemu człowiekowi.

<< Start < Poprzednia 61 62 63 64 65 66 67 68 69 Następna > Ostatnia >>

Zegar
Gościmy
Aktualnie jest 43 gości online
Filmoteka SzkolnaSerwis Miejski Gorzów Wlkp. www.gorzow.pl

Lokalny portal informacyjny

Wojewódzki Ośrodek Metodyczny www.womgorz.edu.pl

Kuratorium Oświaty

Ministerstwo Edukacji Narodowej www.men.gov.pl/

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Poznaniu www.oke.poznan.pl

Centralna Komisja Egzaminacyjna www.cke.edu.pl

Portal oświata www.oswiata.org.pl

Głos nauczycielski www.glos.pl