header image
N
Aktualności
NABÓR 2019
Kalendarz roku szkolnego
Sport
Filmoteka Szkolna
KOŁO FILMOWE
Biblioteka - aktualności
Jubileusz 50-lecia
Jubileusz 45-lecia
Projekty unijne
Historia szkoły
Patron szkoły
Misja i wizja szkoły
Dyrekcja
Pedagog / Psycholog
Grono pedagogiczne
Rzecznik Praw Ucznia
Świetlica
Sekretariat
Dokumenty szkoły
Osiągnięcia uczniów
Telewizja Szkolna
u
Dzwonki
Po lekcjach
Ciekawe linki
Plan lekcji
Konkursy
r
Zebrania
Egzamin ósmoklasisty
Obiady w szkole
K
Adres:
ul. Warszawska 19
66-400 Gorzów Wlkp.

Telefon:

0957320347

Email:
zso3@edu.gorzow.pl
Dzieciaki do rakiet - głosowanie E-mail
Napisał greg   
środa, 14 listopad 2018
     Nasza szkoła bierze udział w akcji “Dzieciaki do rakiet”. To ogólnopolska akcja banku BGŻ BNP Paribas promująca aktywność fizyczną wśród dzieci, ich rodziców i nauczycieli. W ramach inicjatywy nakręciliśmy film promujący aktywność ruchową. W KONKURSIE nagrodą jest profesjonalny sprzęt tenisowy do nauki dzieci. Zachęcamy wszystkich do głosowania na nasz film. Państwa głosy będą decydować o naszej ewentualnej wygranej.
 
Głosować można do 21 grudnia!!!        Wystawa "Polska historią malowana" E-mail
Napisał greg   
niedziela, 02 grudzień 2018
   Na początku listopada w naszej szkole można było ujrzeć wspaniałą wystawę prac uczniowskich, inspirowanych naszą Ojczyzną. Pojawiły się tam dzieła wykonywane różną techniką, przestawiające wizerunek polskiego godła, polskie pejzaże oraz portrety ojców niepodległości i postaci z dziedziny kultury z okresu dwudziestolecia międzywojennego. W skład wystawy weszły też wykonane przez klasy plakaty czczące 100 rocznicę odzyskania przez Polkę niepodległości. W ramach wystawy zorganizowany został też konkurs na najlepszy portret pt. "Ojcowie niepodległości". I miejsce zajęli: Julia Siwoń i Jakub Pogonowski. Wyróżnienia zaś otrzymali: Maja Kowalczyk, Joanna Frąckowiak i Urszula Macugowska. Serdecznie gratulujemy i dziękujemy wszystkim artystom dzięki, którym powstała ta wspaniała wystawa.

Koncert w Muzeum Lubuskim E-mail
Napisał greg   
sobota, 01 grudzień 2018
W środę, 28 listopada, w Sali Malarstwa Muzeum Lubuskiego odbył się Koncert "Muzyczny duet Paderewskiego". Wystąpili w nim uczniowie naszej szkoły oraz zespół wokalny Uniwersytetu Trzeciego Wieku. W repertuarze były przede wszystkim pieśni patriotyczne, które w czasie koncertu przeplatane były wierszami gorzowskich poetek o podobnej tematyce. Na koniec na wszystkich gości i artystów czekał słodki poczęstunek. Organizatorami koncertu była nasza szkoła współpracująca z Uniwersytetem Trzeciego Wieku oraz Muzeum Lubuskie.

Festiwal Pieśni Patriotycznej E-mail
Napisał greg   
piątek, 30 listopad 2018
14 listopada w naszej szkole odbył się Festiwal Pieśni Patriotycznej. Jak co roku zainteresowanie wystąpieniem było ogromne, stąd też bardzo duża liczba młodych artystów, których widownia mogła usłyszeć. W tym roku Festiwal przebiegał w dwóch kategoriach: dzieci młodszych - do klasy V i młodzieży z klas VI-VIII. Wykonawcy prezentowali naprawdę wysoki poziom i wykonali wiele ciekawych, pięknych, mniej i bardziej znanych pieśni patriotycznych. Dla pań z jury w składzie: K. Przybysz, A. Miszczyńska, B. Nowak i M. Mazurek było wielką trudnością wybrać tych najlepszych z najlepszych. Po burzliwych obradach ostatecznie zadecydowano o przyznaniu konkretnych miejsc i wyróżnień.

Wyniki:
Czytaj całość...
Patriotyczne refleksje- sonda filmowa. E-mail
Napisał nauczyciel   
czwartek, 29 listopad 2018
 
Grupa filmowa działająca przy Pracowni Filmoteki Szkolnej i Szkolna TV17 postanowiły włączyć się w realizację Miesiąca Patriotycznego w naszej szkole. Młodzi filmowcy zrealizowali sondę filmową, zadając pytania związane z hasłami: ojczyzna, patriotyzm, niepodległość. Odpowiadali na nie i młodsi i starsi uczniowie Siedemnastki. Zobaczmy efekty ich pracy.
Zapraszamy do obejrzenia- film cz. 1. oraz  film cz. 2.

Klub Młodego Chemika E-mail
Napisał greg   
wtorek, 27 listopad 2018
Nadszedł już czas abyśmy i My Członkowie Klubu Młodego Chemika  SP 17 pochwalili się fotorelacją ze wspólnego eksperymentowania. W każdy piątek o godz.13.30, a z niektórymi  w poniedziałki o 13.30 spotykamy się w gabinecie nr 7 i odkrywamy tajemnice zagadnień chemicznych. W  co drugi piątek dołącza do nas silna ekipa z klasy 4a i klasy 6a. Odkryliśmy ,że chemia może być kolorowa (tęcza z mleka i barwników oraz z cukierków) i klejąca (zrobiliśmy własne brokatowe slimy)ale też wykonaliśmy własną Lampe lawę i napompowaliśmy balon przy pomocy octu i sody.
Najciekawsza chemia to chemia na wesoło!Wielki Test Historyczny "II Rzeczpospolita" E-mail
Napisał greg   
sobota, 24 listopad 2018
    W środę, 21 listopada, w auli III LO w godzinach południowych odbył się pierwszy, multimedialny test historyczny, organizowany przez naszą szkołę z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. W ciepłej, rodzinnej atmosferze siedem wielopokoleniowych drużyn zmagało się z pytaniami dotyczącymi kultury, polityki i gospodarki II Rzeczpospolitej. 
Czytaj całość...
Patriotyczne Śpiewogranie E-mail
Napisał greg   
poniedziałek, 19 listopad 2018
9 listopada, na małej sali gimnastycznej odbyło się Patriotyczne śpiewogranie - nietypowe, multimedialne spotkanie o tematyce historycznej, przeplatane pieśniami patriotycznymi oraz filmikami. Tym razem tematem przewodnim był upadek i droga do niepodległości naszej kochanej Ojczyzny. Podczas snutej opowieści uczniowie prezentowali przygotowaną przez swoją klasę pieśń. W tym roku prawie każda klasa zaśpiewała inną. Były to m.in. "Przybyli ułani", "Warszawskie dzieci", "Niepodległa, niepokorna" "Deszcze niespokojne", "Piechota", "Dziś idę walczyć mamo". Na koniec wszyscy już wiedzieli, jakie były losy Rzeczpospolitej i z duchem patriotyzmu zaśpiewali "Kocham Cię Polsko".
Klasa IIIa na warsztatach w bibliotece E-mail
Napisał greg   
sobota, 24 listopad 2018
W ramach obchodów 100- rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna przystąpiła do ogólnopolskiej akcji ,, Mirabelka - kiełkująca historia w 100-licy". 14 listopada uczniowie klasy 3a uczestniczyli w warsztatach, podczas których poznali historię,, Mirabelki" Cezarego Harasimowicza, drzewka rosnącego na warszawskich Nalewkach. Wykonali mirabelkowe drzewko, którego listki zawierały opis słowa ,,miłość" i degustowali dżem z mirabelek.
Na zakończenie obejrzeli w gmachu WiMBP ekspozycję pt. ,,100-lecie niepodległej Polski w numizmatyce i filatelistyce".


<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Zegar
Gościmy
Aktualnie jest 7 gości online
Filmoteka SzkolnaSerwis Miejski Gorzów Wlkp. www.gorzow.pl

Lokalny portal informacyjny

Wojewódzki Ośrodek Metodyczny www.womgorz.edu.pl

Kuratorium Oświaty

Ministerstwo Edukacji Narodowej www.men.gov.pl/

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Poznaniu www.oke.poznan.pl

Centralna Komisja Egzaminacyjna www.cke.edu.pl

Portal oświata www.oswiata.org.pl

Głos nauczycielski www.glos.pl