header image
N
Aktualności
e-dziennik
NABÓR 2019
Kalendarz roku szkolnego
Sport
Filmoteka Szkolna
KOŁO FILMOWE
Biblioteka - aktualności
Jubileusz 50-lecia
Jubileusz 45-lecia
Projekty unijne
Historia szkoły
Patron szkoły
Misja i wizja szkoły
Dyrekcja
Pedagog / Psycholog
Grono pedagogiczne
Rzecznik Praw Ucznia
Świetlica
Sekretariat
Dokumenty szkoły
Osiągnięcia uczniów
Telewizja Szkolna
u
Dzwonki
Po lekcjach
Ciekawe linki
Plan lekcji
Konkursy
r
Zebrania
Egzamin ósmoklasisty
Obiady w szkole
K
Adres:
ul. Warszawska 19
66-400 Gorzów Wlkp.

Telefon:

0957320347

Email:
zso3@edu.gorzow.pl
XIII MIĘDZYSZKOLNY TURNIEJ MIKOŁAJKOWY w Dwa ognie klas III E-mail
Napisał greg   
poniedziałek, 17 grudzień 2018
Dnia 12.12.2018r. odbył się w naszej szkole XIV Międzyszkolny Turniej Mikołajkowy w „ Dwa ognie” dla klas III.
    W turnieju wzięły udział następujące szkoły: SP  5, SP 17- zespół I, SP 17- zespół II.
Rywalizacja była bardzo zacięta, ale zasady fair play zostały zachowane. O miejscach decydowały małe pkt. w poszczególnych meczach. Zespół naszej szkoły zajął II i III miejsce. Nagrodami w turnieju były dyplomy dla szkół, a każde dziecko otrzymało upominek w postaci maskotki z czapką mikołaja.
Gratulujemy!

Mikołajkowy Mini Piłki Siatkowej Dziewcząt E-mail
Napisał greg   
wtorek, 18 grudzień 2018
8 grudnia 2018r. w Sulechowie odbył się XIV Międzywojewódzki Turniej Mikołajkowy Mini Piłki Siatkowej Dziewcząt. W kategorii "2" III miejsce wywalczyły Nikola Rakowska i Klaudia Szarkowska. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów sportowych. 
Akcja "Pomagamy zwierzętom przetrwać zimę" E-mail
Napisał greg   
niedziela, 16 grudzień 2018
Kolejny już raz uczniowie klas I -III wykazali się chęcią pomagania. Zorganizowali akcję ,,Pomagamy zwierzętom przetrwać zimę". Los zwierząt nie jest im obojętny. Uczniowie klas młodszych i ich rodzice przekazali karmę, koce, poduszki dla bezdomnych psów z gorzowskiego  schroniska ,,Azorki".
Dziękujemy wszystkim !
Mały Parlament Uczniowski


Społecznik Roku 2018 E-mail
Napisał nauczyciel   
środa, 05 grudzień 2018
 
 Grupa filmowa działająca przy Pracowni Filmoteki Szkolnej i Szkolna TV17,  uczniowie- reporterzy oraz opiekunowie p. Małgorzata Miszczak i p. Grzegorz Trześniowski wraz z panią Dyrektor Moniką Makowską mieli zaszczyt brać udział w XVII Wojewódzkich Obchodach Dnia Pracownika Socjalnego. 26 listopada zaproszeni zostali przez Wojewodę Lubuskiego do gorzowskiego teatru, gdzie wręczono statuetki laureatom i wyróżnienia nominowanym w Konkursie Społecznik Roku w Pomocy Społecznej woj. lubuskiego.
 

 Ekipa filmowa uświetniła Galę materiałem filmowym, który stanowił główny element tego wydarzenia. W filmie zapowiadaliśmy 7 nominowanych do tytułu najlepszego społecznika w województwie lubuskim.

Zarówno nasi aktorzy jak i uczniowie, którzy pomagali przy realizacji filmu spisali się na medal. Efekty ich pracy zobaczcie w materiale filmowym (po kliknięciu na obrazek poniżej)

 
Turniej Patriotyczny Klas E-mail
Napisał greg   
wtorek, 04 grudzień 2018

Jak co roku podczas Tygodnia Patriotycznego klasy IV-VIII brały udział w Turnieju Patriotycznym. 7 listopada uczniowie otrzymali specjalne karty turniejowe z zadaniami do wykonania. Każda klasa miała wykonać plakat czczący 100 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę oraz przygotować piosenkę na Patriotyczne Śpiewogranie. W punktację wliczało się także noszenie kotylionów na wspomnianym Śpiewograniu, Festiwalu Pieśni Patriotycznej i apelu z okazji Święta Niepodległości. Każda klasa miała rozszyfrować codziennie pojawiające się zaszyfrowane wiersze patriotyczne oraz odpowiedzieć na pytania z nimi związane. 

Po tygodniu zmagań i oddaniu w terminie kart turniejowych wyłonili się zwycięzcy.  I miejsce, w roku 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, zajęła klasa VI a, na którą w tym roku, oprócz słodkiej nagrody, czekał Puchar Turnieju Patriotycznego. Tuż za nimi na miejscu II uplasowała się klasa VI b, zaś miejsce III zajęła klasa IV c. Rywalizacja była bardzo wyrównana i o wygranej decydował punkt, a czasami nawet jego połowa, dlatego wszystkim klasom serdecznie gratulujemy wyników i dziękujemy za wspólną, patriotyczną zabawę.


Warsztaty animacji poklatkowej E-mail
Napisał nauczyciel   
środa, 05 grudzień 2018
 Kto chętny? Zapraszamy. Zapisy u p. Małgorzaty Miszczak.
 
Wystawa "Mapa Wspomnień" E-mail
Napisał greg   
poniedziałek, 03 grudzień 2018
  24 listopada w holu naszej szkoły została otwarta wystawa pamiątek i przedmiotów z okresu I wojny światowej oraz okresu dwudziestolecia międzywojennego. Uczniowie, rodzice, pracownicy szkoły i inne zainteresowane osoby mogły zobaczyć oryginalne przedmioty z tamtych lat. Na wystawie pojawiły się m.in. dwie mapy z okresu dwudziestolecia międzywojennego przedstawiające II Rzeczpospolitą, gazeta, plakat i książki. Do ciekawszych przedmiotów, które można było zobaczyć należały także: krzesło pucybuta, żelazko z duszą czy maszyna do pisania. Dużym zainteresowaniem cieszyły sie też zdjęcia z tamtego okresu i moneta z wizerunkiem Józefa Piłsudskiego. 
Bardzo dziękujemy wszystkim rodzinom oraz pracownikom szkoły, którzy aktywnie włączyli się w organizację wystawy i przekazali naprawdę cenne pamiątki. Dziękujemy także Bibliotece Pedagogicznej, która nam wypożyczyła część eksponatów, a także Muzeum Lubuskiemu, które zapewniło nam gabloty i możliwość zabezpieczenia pamiątek. 
Warsztaty filmoznawcze w Pracowni Filmoteki Szkolnej E-mail
Napisał nauczyciel   
środa, 05 grudzień 2018
 
28.11.2018 r. w Pracowni Filmoteki ZSO nr 3-SP nr 17 w Gorzowie Wlkp. odbyły się warsztaty filmoznawcze SZTUKA OBRAZU FILMOWEGO, CZYLI JAK PATRZEĆ, BY ZOBACZYĆ. Filmoznawca dr Adam Domalewski oraz lokalna Liderka Filmoteki Szkolnej, Małgorzata Miszczak przyjęli w gościnne progi Pracowni, uczniów i nauczycieli z trzech gorzowskich szkół.
 

Głównym tematem warsztatów były zagadnienia dotyczące języka filmu, planów filmowych, zasad  kadrowania, ruchów kamery, tworzenia scenariusza. Uczniowie pracowali w grupach, by wspólnie znaleźć odpowiedzi związane z ujęciem filmowym, analizowali sceny filmowe, omawiali zasady według których buduje się wypowiedź filmową. Poznawali sposoby kompozycji kadru, podejmowali udane próby rozpoznawania i nazywania elementów języka filmu i określali ich funkcje w filmie.

Na zakończenie uczniowie obejrzeli film K. Kieślowskiego „Z punktu widzenia nocnego portiera” z pakietu Filmoteki Szkolnej. Po projekcji uczniowie analizowali film, w oparciu o wiedzę, którą nabyli na warsztacie.
 

Warsztaty zorganizowane zostały w ramach ogólnopolskiego programu edukacji filmowej Filmoteka Szkolna we współpracy z Filmoteką Narodową – Instytutem Audiowizualnym przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.


Dzieciaki do rakiet - głosowanie E-mail
Napisał greg   
środa, 14 listopad 2018
     Nasza szkoła bierze udział w akcji “Dzieciaki do rakiet”. To ogólnopolska akcja banku BGŻ BNP Paribas promująca aktywność fizyczną wśród dzieci, ich rodziców i nauczycieli. W ramach inicjatywy nakręciliśmy film promujący aktywność ruchową. W KONKURSIE nagrodą jest profesjonalny sprzęt tenisowy do nauki dzieci. Zachęcamy wszystkich do głosowania na nasz film. Państwa głosy będą decydować o naszej ewentualnej wygranej.
 
Głosować można do 21 grudnia!!!        << Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Zegar
Gościmy
Aktualnie jest 8 gości online
Filmoteka SzkolnaSerwis Miejski Gorzów Wlkp. www.gorzow.pl

Lokalny portal informacyjny

Wojewódzki Ośrodek Metodyczny www.womgorz.edu.pl

Kuratorium Oświaty

Ministerstwo Edukacji Narodowej www.men.gov.pl/

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Poznaniu www.oke.poznan.pl

Centralna Komisja Egzaminacyjna www.cke.edu.pl

Portal oświata www.oswiata.org.pl

Głos nauczycielski www.glos.pl