header image
N
Aktualności
e-dziennik
NABÓR 2019
Kalendarz roku szkolnego
Sport
Filmoteka Szkolna
KOŁO FILMOWE
Biblioteka - aktualności
Jubileusz 50-lecia
Jubileusz 45-lecia
Projekty unijne
Historia szkoły
Patron szkoły
Misja i wizja szkoły
Dyrekcja
Pedagog / Psycholog
Grono pedagogiczne
Rzecznik Praw Ucznia
Świetlica
Sekretariat
Dokumenty szkoły
Osiągnięcia uczniów
Telewizja Szkolna
u
Dzwonki
Po lekcjach
Ciekawe linki
Plan lekcji
Konkursy
r
Zebrania
Egzamin ósmoklasisty
Obiady w szkole
K
Adres:
ul. Warszawska 19
66-400 Gorzów Wlkp.

Telefon:

0957320347

Email:
zso3@edu.gorzow.pl
Bal Integracyjny E-mail
Napisał greg   
sobota, 09 marzec 2019
   27 lutego 2019 odbył się 12. bal integracyjny „Podajmy sobie przyjazną dłoń” dla uczniów ZKS nr 1. Spotkanie z dziećmi niepełnosprawnymi było okazją do wzajemnej życzliwości, radości i zabawy bez uprzedzeń, bo każde dziecko potrzebuje miłości, okazania, że jest potrzebne i kochane. Oprócz tańców i poczęstunku uczniowie SP17 przygotowali inscenizację wiersza Juliana Tuwima pt. „Rzepka”. Na zakończenie balu obdarowaliśmy naszych gości maskotkami. Organizatorami balu był szkolny wolontariat z opiekunem p.Barbarą Śmierciak i koło artystyczne z opiekunem p. Karoliną Przybysz


Ogólnopolski Konkurs Plastyczny E-mail
Napisał greg   
wtorek, 05 marzec 2019
 W roku szkolnym 2018/2019 odbyła się 29 edycja Ogólnopolskiego Logopedycznego Konkursu Plastycznego pt. "Szumi Las".
Uczennica klasy 1b Martyna Zapadka zajęła w nim II. miejsce.
GRATULUJEMY!
Programowanie z pszczółką E-mail
Napisał greg   
piątek, 01 marzec 2019
 
 Klasy drugie w grudniu i w lutym uczestniczyły w zajęciach z programowania, które przygotowała dla nich p. Bożena Pawlicka. Najpierw uczniowie układali sekwencje, tworzyli proste algorytmy i programowali siebie nawzajem. Kolejnym zadaniem było planowanie drogi robota (pszczółki Bee Bot) w taki sposób, żeby poruszał się po planszy podłogowej.
Aby zaprogramować pszczółkę, dzieci musiały nacisnąć przyciski kierunkowe w odpowiedniej kolejności, wtedy robot wyruszał wyznaczoną trasą. Tylko odpowiednia sekwencja ruchów umożliwiała doprowadzenie robota do celu. Nie zawsze robot poruszał się tam, gdzie powinien, ale dzielni drugoklasiści poradzili sobie z debugowaniem.Walentynki E-mail
Napisał greg   
poniedziałek, 25 luty 2019

Z okazji WALENTYNEK w naszej szkole można było skorzystać z poczty walentynkowej.
Od 13 lutego uczniowie klas I- III mogli wrzucać do specjalnej skrzynki umieszczonej w kąciku ,,SERDUSZKOWYM" swoje walentynki.
Nasza poczta cieszyła się ogromnym zainteresowaniem.
 
MAŁY PARLAMENT UCZNIOWSKI


Święto Prymusa E-mail
Napisał greg   
sobota, 23 luty 2019
Tradycją naszej szkoły od 2001r. jest przyznawanie uczniom, którzy w I semestrze wyróżnili się w nauce, uzyskując średnią ocen minimum 4,75 i zachowanie przynajmniej bardzo dobre, tytułu Prymusa Szkoły Podstawowej nr 17.
    W tym roku na taki zaszczyt zapracowało 95 uczniów z klas IV-VIII. Uroczystość nadania tytułu miała miejsce 20 lutego w auli III LO. W części oficjalnej pan dyrektor Janusz Hwozdyk i pani wicedyrektor Monika Makowska wraz z wychowawcami klas wręczyli listy pochwalne i specjalne medale prymusom oraz listy gratulacyjne rodzicom i opiekunom.
    Następnie goście mogli obejrzeć część artystyczną, po raz pierwszy o tematyce patriotycznej. Powodem była wyjątkowość roku szkolnego 2018/2019, w którym obchodziliśmy setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. W przedstawieniu brało udział prawie stu uczniów z klas IV-VIII. Goście mogli posłuchać patriotycznych wierszy i pieśni, obejrzeć scenki dramowe oraz pięknie zatańczonego poloneza. Nad przebiegiem uroczystości czuwały panie: M. Mazurek, K. Przybysz, A. Miszczyńska i B. Nowak.
    Wszystkim prymusom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów, zaś młodym artystom dziękujemy za wspaniały występ.

SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI E-mail
Napisał greg   
poniedziałek, 25 luty 2019
25.02.2019 odbył się szkolny konkurs recytatorski, w którym wzięło udział 10 uczniów z klas 4-8. Recytowali oni wiersze i fragmenty prozy. Do dalszego etapu- pozaszkolnego zakwalifikowali się: Zuzanna Ren z klasy 8b oraz Piotr Andrzejewski z klasy 4a. Będą oni reprezentować naszą szkołę w konkursie recytatorskim Pro Arte.


Warsztaty filmoznawcze w Pracowni Filmoteki Szkolnej E-mail
Napisał nauczyciel   
czwartek, 07 luty 2019
 14 lutego w ramach Tygodnia Bezpiecznego Internetu w Szkole Podstawowej nr 17 w Gorzowie, Pracownię Filmoteki Szkolnej odwiedzi filmoznawca dr Maciej Dowgiel, który przeprowadzi warsztaty z młodzieżą, a potem z nauczycielami z gorzowskich szkół pod hasłem: ZAGROŻENIA WIRTUALNEGO ŚWIATA W FILMIE I W ŻYCIU.
Uczniowie klas 7 i 8 chętni do udziału w warsztatach mogą zgłaszać się do Liderki Filmoteki Szkolnej, p. M.Miszczak.


Interesują się filmem - Filmomaniacy z Siedemnastki! E-mail
Napisał nauczyciel   
piątek, 01 luty 2019
 
 Renata, Laura, Adrian i Oskar właśnie ukończyli 3- miesięczny kurs internetowy FILMOTEKA SZKOLNA. AKCJA!. Uczestnicząc w nim  nie tylko pogłębiali swoją wiedzę na temat historii kinematografii (ze szczególnym uwzględnieniem historii polskiego kina), ale także mieli okazję nakręcenia własnego filmu z udziałem społeczności szkolnej- KLIKNIJ PONIŻEJ

Kurs składał się z sześciu modułów tematycznych. Uczestnicy mieli średnio 1-2 tygodnie na zapoznanie się z prezentowanymi  treściami oraz wykonanie proponowanych zadań. Z platformy mogli korzystać w dowolnym czasie. Pracowali pod okiem doświadczonych mentorów, którzy wspierali działania uczestników i udzielali fachowej opinii i wskazówek odnośnie otrzymanych sprawozdań.

Zakres tematyczny kursu obejmował wiedzę o filmie, czyli początki kina, narodziny gatunku, krótka historia polskiego kina, kino dokumentalne, historia i ewolucja polskiej animacji, filmowe środki wyrazu: podstawowe środki sztuki filmowej oraz warsztat młodego reżysera: inspiracje filmowe, logline, treatment, scenariusz, praca z kamerą, montaż.

NASZYM FILMOMANIAKOM GRATULUJEMY I ŻYCZYMY WIELU FILMOWYCH PRZYGÓD!

Opiekun Filmomaniaków- Małgorzata Miszczak


Karnawałowa zabawa E-mail
Napisał greg   
sobota, 12 styczeń 2019
W piątek 11 stycznia wychowawcy klas 1-3 zorganizowali uczniom bal karnawałowy. Imprezę prowadziło Centrum Hajdasz. Zabawa była wyśmienita a niektórych uczniów z trudem można było rozpoznać.

<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Zegar
Gościmy
Aktualnie jest 6 gości online
Filmoteka SzkolnaSerwis Miejski Gorzów Wlkp. www.gorzow.pl

Lokalny portal informacyjny

Wojewódzki Ośrodek Metodyczny www.womgorz.edu.pl

Kuratorium Oświaty

Ministerstwo Edukacji Narodowej www.men.gov.pl/

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Poznaniu www.oke.poznan.pl

Centralna Komisja Egzaminacyjna www.cke.edu.pl

Portal oświata www.oswiata.org.pl

Głos nauczycielski www.glos.pl