header image
N
Aktualności
NABÓR 2019
Kalendarz roku szkolnego
Sport
Filmoteka Szkolna
KOŁO FILMOWE
Biblioteka - aktualności
Jubileusz 50-lecia
Jubileusz 45-lecia
Projekty unijne
Historia szkoły
Patron szkoły
Misja i wizja szkoły
Dyrekcja
Pedagog / Psycholog
Grono pedagogiczne
Rzecznik Praw Ucznia
Świetlica
Sekretariat
Dokumenty szkoły
Osiągnięcia uczniów
Telewizja Szkolna
u
Dzwonki
Po lekcjach
Ciekawe linki
Plan lekcji
Konkursy
r
Zebrania
Egzamin ósmoklasisty
Obiady w szkole
K
Adres:
ul. Warszawska 19
66-400 Gorzów Wlkp.

Telefon:

0957320347

Email:
zso3@edu.gorzow.pl
Wystawa "Mapa Wspomnień" E-mail
Napisał greg   
poniedziałek, 03 grudzień 2018
  24 listopada w holu naszej szkoły została otwarta wystawa pamiątek i przedmiotów z okresu I wojny światowej oraz okresu dwudziestolecia międzywojennego. Uczniowie, rodzice, pracownicy szkoły i inne zainteresowane osoby mogły zobaczyć oryginalne przedmioty z tamtych lat. Na wystawie pojawiły się m.in. dwie mapy z okresu dwudziestolecia międzywojennego przedstawiające II Rzeczpospolitą, gazeta, plakat i książki. Do ciekawszych przedmiotów, które można było zobaczyć należały także: krzesło pucybuta, żelazko z duszą czy maszyna do pisania. Dużym zainteresowaniem cieszyły sie też zdjęcia z tamtego okresu i moneta z wizerunkiem Józefa Piłsudskiego. 
Bardzo dziękujemy wszystkim rodzinom oraz pracownikom szkoły, którzy aktywnie włączyli się w organizację wystawy i przekazali naprawdę cenne pamiątki. Dziękujemy także Bibliotece Pedagogicznej, która nam wypożyczyła część eksponatów, a także Muzeum Lubuskiemu, które zapewniło nam gabloty i możliwość zabezpieczenia pamiątek. 
Warsztaty filmoznawcze w Pracowni Filmoteki Szkolnej E-mail
Napisał nauczyciel   
środa, 05 grudzień 2018
 
28.11.2018 r. w Pracowni Filmoteki ZSO nr 3-SP nr 17 w Gorzowie Wlkp. odbyły się warsztaty filmoznawcze SZTUKA OBRAZU FILMOWEGO, CZYLI JAK PATRZEĆ, BY ZOBACZYĆ. Filmoznawca dr Adam Domalewski oraz lokalna Liderka Filmoteki Szkolnej, Małgorzata Miszczak przyjęli w gościnne progi Pracowni, uczniów i nauczycieli z trzech gorzowskich szkół.
 

Głównym tematem warsztatów były zagadnienia dotyczące języka filmu, planów filmowych, zasad  kadrowania, ruchów kamery, tworzenia scenariusza. Uczniowie pracowali w grupach, by wspólnie znaleźć odpowiedzi związane z ujęciem filmowym, analizowali sceny filmowe, omawiali zasady według których buduje się wypowiedź filmową. Poznawali sposoby kompozycji kadru, podejmowali udane próby rozpoznawania i nazywania elementów języka filmu i określali ich funkcje w filmie.

Na zakończenie uczniowie obejrzeli film K. Kieślowskiego „Z punktu widzenia nocnego portiera” z pakietu Filmoteki Szkolnej. Po projekcji uczniowie analizowali film, w oparciu o wiedzę, którą nabyli na warsztacie.
 

Warsztaty zorganizowane zostały w ramach ogólnopolskiego programu edukacji filmowej Filmoteka Szkolna we współpracy z Filmoteką Narodową – Instytutem Audiowizualnym przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.


Dzieciaki do rakiet - głosowanie E-mail
Napisał greg   
środa, 14 listopad 2018
     Nasza szkoła bierze udział w akcji “Dzieciaki do rakiet”. To ogólnopolska akcja banku BGŻ BNP Paribas promująca aktywność fizyczną wśród dzieci, ich rodziców i nauczycieli. W ramach inicjatywy nakręciliśmy film promujący aktywność ruchową. W KONKURSIE nagrodą jest profesjonalny sprzęt tenisowy do nauki dzieci. Zachęcamy wszystkich do głosowania na nasz film. Państwa głosy będą decydować o naszej ewentualnej wygranej.
 
Głosować można do 21 grudnia!!!        Wystawa "Polska historią malowana" E-mail
Napisał greg   
niedziela, 02 grudzień 2018
   Na początku listopada w naszej szkole można było ujrzeć wspaniałą wystawę prac uczniowskich, inspirowanych naszą Ojczyzną. Pojawiły się tam dzieła wykonywane różną techniką, przestawiające wizerunek polskiego godła, polskie pejzaże oraz portrety ojców niepodległości i postaci z dziedziny kultury z okresu dwudziestolecia międzywojennego. W skład wystawy weszły też wykonane przez klasy plakaty czczące 100 rocznicę odzyskania przez Polkę niepodległości. W ramach wystawy zorganizowany został też konkurs na najlepszy portret pt. "Ojcowie niepodległości". I miejsce zajęli: Julia Siwoń i Jakub Pogonowski. Wyróżnienia zaś otrzymali: Maja Kowalczyk, Joanna Frąckowiak i Urszula Macugowska. Serdecznie gratulujemy i dziękujemy wszystkim artystom dzięki, którym powstała ta wspaniała wystawa.

Koncert w Muzeum Lubuskim E-mail
Napisał greg   
sobota, 01 grudzień 2018
W środę, 28 listopada, w Sali Malarstwa Muzeum Lubuskiego odbył się Koncert "Muzyczny duet Paderewskiego". Wystąpili w nim uczniowie naszej szkoły oraz zespół wokalny Uniwersytetu Trzeciego Wieku. W repertuarze były przede wszystkim pieśni patriotyczne, które w czasie koncertu przeplatane były wierszami gorzowskich poetek o podobnej tematyce. Na koniec na wszystkich gości i artystów czekał słodki poczęstunek. Organizatorami koncertu była nasza szkoła współpracująca z Uniwersytetem Trzeciego Wieku oraz Muzeum Lubuskie.

Festiwal Pieśni Patriotycznej E-mail
Napisał greg   
piątek, 30 listopad 2018
14 listopada w naszej szkole odbył się Festiwal Pieśni Patriotycznej. Jak co roku zainteresowanie wystąpieniem było ogromne, stąd też bardzo duża liczba młodych artystów, których widownia mogła usłyszeć. W tym roku Festiwal przebiegał w dwóch kategoriach: dzieci młodszych - do klasy V i młodzieży z klas VI-VIII. Wykonawcy prezentowali naprawdę wysoki poziom i wykonali wiele ciekawych, pięknych, mniej i bardziej znanych pieśni patriotycznych. Dla pań z jury w składzie: K. Przybysz, A. Miszczyńska, B. Nowak i M. Mazurek było wielką trudnością wybrać tych najlepszych z najlepszych. Po burzliwych obradach ostatecznie zadecydowano o przyznaniu konkretnych miejsc i wyróżnień.

Wyniki:
Czytaj całość...
Patriotyczne refleksje- sonda filmowa. E-mail
Napisał nauczyciel   
czwartek, 29 listopad 2018
 
Grupa filmowa działająca przy Pracowni Filmoteki Szkolnej i Szkolna TV17 postanowiły włączyć się w realizację Miesiąca Patriotycznego w naszej szkole. Młodzi filmowcy zrealizowali sondę filmową, zadając pytania związane z hasłami: ojczyzna, patriotyzm, niepodległość. Odpowiadali na nie i młodsi i starsi uczniowie Siedemnastki. Zobaczmy efekty ich pracy.
Zapraszamy do obejrzenia- film cz. 1. oraz  film cz. 2.

Klub Młodego Chemika E-mail
Napisał greg   
wtorek, 27 listopad 2018
Nadszedł już czas abyśmy i My Członkowie Klubu Młodego Chemika  SP 17 pochwalili się fotorelacją ze wspólnego eksperymentowania. W każdy piątek o godz.13.30, a z niektórymi  w poniedziałki o 13.30 spotykamy się w gabinecie nr 7 i odkrywamy tajemnice zagadnień chemicznych. W  co drugi piątek dołącza do nas silna ekipa z klasy 4a i klasy 6a. Odkryliśmy ,że chemia może być kolorowa (tęcza z mleka i barwników oraz z cukierków) i klejąca (zrobiliśmy własne brokatowe slimy)ale też wykonaliśmy własną Lampe lawę i napompowaliśmy balon przy pomocy octu i sody.
Najciekawsza chemia to chemia na wesoło!Wielki Test Historyczny "II Rzeczpospolita" E-mail
Napisał greg   
sobota, 24 listopad 2018
    W środę, 21 listopada, w auli III LO w godzinach południowych odbył się pierwszy, multimedialny test historyczny, organizowany przez naszą szkołę z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. W ciepłej, rodzinnej atmosferze siedem wielopokoleniowych drużyn zmagało się z pytaniami dotyczącymi kultury, polityki i gospodarki II Rzeczpospolitej. 
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Zegar
Gościmy
Aktualnie jest 8 gości online
Filmoteka SzkolnaSerwis Miejski Gorzów Wlkp. www.gorzow.pl

Lokalny portal informacyjny

Wojewódzki Ośrodek Metodyczny www.womgorz.edu.pl

Kuratorium Oświaty

Ministerstwo Edukacji Narodowej www.men.gov.pl/

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Poznaniu www.oke.poznan.pl

Centralna Komisja Egzaminacyjna www.cke.edu.pl

Portal oświata www.oswiata.org.pl

Głos nauczycielski www.glos.pl