header image
N
Aktualności
e-dziennik
NABÓR 2019
Kalendarz roku szkolnego
Sport
Filmoteka Szkolna
KOŁO FILMOWE
Biblioteka - aktualności
Jubileusz 50-lecia
Jubileusz 45-lecia
Projekty unijne
Historia szkoły
Patron szkoły
Misja i wizja szkoły
Dyrekcja
Pedagog / Psycholog
Grono pedagogiczne
Rzecznik Praw Ucznia
Świetlica
Sekretariat
Dokumenty szkoły
Osiągnięcia uczniów
Telewizja Szkolna
u
Dzwonki
Po lekcjach
Ciekawe linki
Plan lekcji
Konkursy
r
Zebrania
Egzamin ósmoklasisty
Obiady w szkole
K
Adres:
ul. Warszawska 19
66-400 Gorzów Wlkp.

Telefon:

0957320347

Emai:
17gorz@gmail.com
Archiwum biblioteczne 2017/18 Drukuj

Rok Szkolny 2017/18 Wycieczka do WiMBP
W dniach 12-14 czerwca 2018 r. gmach główny biblioteki odwiedzili uczniowie klas IVa,b,c Szkoły Podstawowej nr 17 w Gorzowie Wielkopolskim.
Po powitaniu i kilku informacjach wstępnych na temat obiektu i organizacji pracy biblioteki, poszczególne klasy swoje kroki skierowały do Oddziału Integracji i Aktywności, gdzie dzieci poznały zgromadzony księgozbiór i dokumenty dźwiękowe, jakie mogą wypożyczać czytelnicy. Szczególnie interesujące okazały się książki napisane alfabetem Braille’a. Uczniowie zapoznali się też z funkcjonowaniem urządzeń przydatnych w codziennej pracy Ośrodka, między innymi z drukarką brajlowską, maszyną do pisania alfabetem Braille’a, urządzeniem o nazwie Colorino do odczytywania kolorów, Auto-Lektorem, czyli urządzeniem czytającym dowolny tekst drukowany (mowa syntetyczna), czytakiem – odtwarzaczem książek, budzikiem dostosowanym do potrzeb osób niewidomych. Uznanie w oczach dzieci zdobyły prace uczniów ZS nr 14 im. Ambasadorów Praw Człowieka w Gorzowie Wielkopolskim pt. „Naszym Mamom” prezentowane w Galerii „Krąg”.
Następnie, dzieci kierowały się do holu głównego, gdzie przy Informatorium zdobyły informacje o zasadach dotyczących zapisu do biblioteki oraz ogólnych warunkach dotyczących wypożyczania książek i korzystania ze zbiorów i usług instytucji. Oglądały ekspozycję breloków z kolekcji czytelnika biblioteki, a także wystawę pt. „Polaków i Niemców podróż pociągiem przez epoki”.
Kolejnym punktem na szlaku wycieczki była wizyta w Oddziale Dziecięcym, gdzie uczniowie wysłuchali i obejrzeli książki Iwony Chmielewskiej pt. „Kłopot”, „Oczy”, „Cztery zwykłe miski”, a jeden z uczniów z poszczególnych klas odczytał na głos ogólne zasady dla młodych czytelników, dotyczące czytania i korzystania z książek.
Warta odwiedzenia okazała się także Wypożyczalnia Główna. Tam dzieci, z dużym zainteresowaniem, zapoznały się z obsługą urządzenia do samodzielnego wypożyczania i zwrotów książek (Selfcheck). Miały też okazję wyszukania w katalogu biblioteki jednej z omawianych lektur szkolnych i poznania zasad logowania się na konto czytelnika.
Na pierwszym piętrze biblioteki, dzieci odwiedziły Odział Zbiorów Audiowizualnych. Obejrzały albumy z dziedziny malarstwa, płyty winylowe, kasety magnetofonowe i VHS, z zupełnie innej dla nich epoki technicznej. Posłuchały też muzyki z tzw. czarnego krążka. Po zwiedzeniu nowego gmachu książnicy gorzowskiej, dzieci odwiedziły zabytkową, piękną i tajemniczą willę landsberskiego fabrykanta Hansa Lehmanna, a w niej Galerię Karykatury, salę poświęconą poetce Bronisławie Wajs-Papuszy i Gabinet Christy Wolf.
Na pożegnanie pobrały zakładki z sentencją Zbigniewa Herberta – patrona biblioteki. Obiecały też odwiedzać bibliotekę i korzystać z jej księgozbioru.
Źródło WiMBP 


Gra z kodami QR  "Rycerze przygód"
6 czerwca odbyła się gra z kodami QR „Rycerze przygód”, w której uczestniczyli uczniowie koła bibliotecznego. Dzieci podzieliły się na dwie grupy: Gwardię Królowej Książki i Armię Łuczników.
Do rozwiązania było 7 różnorodnych zadań, które przygotowano na podstawie literatury przygodowej: Adama Bahdaja  Kapelusz za 100 tysięcy, Alfreda Szklarskiego Tomek w krainie kangurów, Seweryny Szmaglewskiej Czarne stopy. Uczestnicy rozwiązywali rozsypani, puzzle, test pytania do tekstu oraz musieli nakręcić film i zrobić zdjęcie.
Po zaciętej walce wygrała pół punktem Gwardia Królowej Książki. Obie drużyny otrzymały dyplomy i nagrody książkowe.
Skład drużyn, Gwardia Królowej Książki: Zuzia Kubicka, Karolina Pogonowska, Aleks Mazurek, Kuba Pogonowski.
Armię Łuczników: Jula Pisarek, Darek Góreczny, Dawid Jasiński, Marcel Harasimowicz.Szkolny Klub Dyskusyjny
Podczas obchodów XVII Ogólnopolskiego tygodnia Czytania Dzieciom, 4 czerwca 2018 roku, w Oddziale Dziecięcym Biblioteki Wojewódzkiej odbyło się  spotkanie klasy II a z pisarką Joanną Wachowiak.
Jest to autorka książek dla dzieci: „Opowiastki dla małych uszu”, „Kot kameleon”, „O czym nie śniło się dorosłym”, „Ja chyba śnię”, „Bartek , Lenka i sny”, „Baba Blaga”.
Bajkopisarka zaprezentowała fragmenty swoich książek i ich bohaterów. Wprowadziła do wspólnej zabawy elementy animacji, grę słów oraz konkurs ze znajomości związków frazeologicznych. Podczas spotkania pisarce towarzyszył nieodłączny kompan – Niebieski Kocur. Uczniowie mieli okazję do zadawania pytań  dotyczących twórczości i życia rodzinnego autorki. Wizyta w bibliotece zakończyła się długą kolejką po autograf i wspólną fotografią. Uczniowie z klasy II a wrócili do szkoły pełni wrażeń ze spotkania.
Wychowawca pani Elżbieta Wiśniowska


Lubuski Konkurs Recytatorski
Trzy uczennice reprezentowały naszą szkołę w powiatowym etapie tegorocznego Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego, który odbył się  13 kwietnia w MCK w ramach programu PRO ARTE organizowanego przez Regionalne Centrum Animacji Kultury. Piękne recytacje zaprezentowały: Julia Siwoń z kl. 6a z wierszem pt. „Kot w pustym mieszkaniu”, Alicja Stachowiak z kl. 4b z wierszem pt. „Przyjęcie”, Oliwia Trawczyńska z kl. 4c z wierszem pt. „Spóźniony słowik”

Dzień później w starszej grupie wiekowej wystąpiła Zuzanna Ren z kl. 7b, przedstawiając fragment prozy Ricka Riordana pt. „Greccy herosi wg Percy’ego Jacksona”. Jej występ został doceniony przez jury i nagrodzony wyróżnieniem.

3 Turniej czytelniczy dla klas 3.

25 kwietnia 2018 roku odbył się III Turniej czytelniczy dla klas 3. „Czytanie jest super - lubię wiersze Jana Brzechwy i Juliana Tuwima”.
Wybrani uczniowie z poszczególnych klas utworzyli 4 osobowe grupy, które musiały zmierzyć się z różnorodnymi zadania dotyczącymi  wierszy Brzechwy i Tuwima, np: test, rebus, krzyżówka, wiersz z błędem, zadanie matematyczne. Przygotowując się do konkursu dzieci musiały przeczytać wybrane wiersze poetów i wykonać do nich ilustracje, które zostały zaprezentowane w dniu turnieju. Dodatkowo każda drużyna wymyśliła dla siebie nazwę.
Klasy bardzo solidnie przygotowały się do konkursu, ale zwycięzcą została drużyna „Książkomaniacy” z klasy 3C , którzy uzyskała 37 punktów.  Drugie miejsce zajęli „Pożeracze Książek” z klasy 3a – 34 punkty. Trzecie miejsce „Czytanki” z klasy 3c – 31 punktów.
Składy drużyn:
IIIc – Ola Łuczka, Zuzia Asimowicz, Tosia Wojciechowska, Kacper Ługowski.
III a – Laura Dziewulska, Emilka Rausz, Marta Szwagierek, Sebastian Mazurek.
IIIb – Nina Żołędziejewska, Pola Żołędziejewska, Hania Puzio-Ryżek, Tomek Czeponis.

Także wykonane przez dzieci ilustracje zostały nagrodzone. Jury wybrało  prace następujących uczniów:
Wojciechowska A., Asimowicz W., Żołędziejewska N, Gielar ., Maciantowicz H., Chmielewski K., Słomińska J.
 

  Już po raz trzeci uczniowie i nauczyciele uczestniczyli w akcji zorganizowanej przez Bibliotekę Pedagogiczną: „Przerwa na czytanie”. W ten sposób chcieliśmy pokazać dzieciom, że czytanie jest ciekawe, jak również zachęcić do sięgnięcia po książkę w każdej sytuacji i w każdym miejscu.
Wszyscy uczniowie klas IV – VI zebrali się na sali gimnastycznej, na drugiej przerwie w piątek 11 maja. Każdy uczeń miał przynieść książkę, którą czyta lub chciałby zacząć czytać. Wszystkie dzieci przyjęły wygodne pozycje i rozpoczęło się wielkie czytanie. W pierwszej edycji wzięło udział 195 uczniów, w drugiej  146 zaś w trzeciej 159. Czekamy na wyniki z województwa!!!!  

W poniedziałek 23 kwietnia roku obchodziliśmy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. W tym dniu biblioteka szkolna organizowała dla uczniów akcję Sleeveface – Ubierz się w książkę, która polega na sfotografowaniu osoby z wybraną przez nią książką. Warunkiem było przeczytanie książki i napisanie recenzji. Zdjęcia robiliśmy tak, aby okładka książki była częścią  twarzy, ciała bądź całej sylwetki. 

W akcji wzięło udział 14 uczniów i 3 nauczycieli. Uczniowie prezentowali następujące książki: 
W krainie kota Doroty Tyrakowskiej,
Wojna cukierkowa Brandona Mulla,
Zwiadowcy Johna Flanagana,
A wszystko przez Faraona Jacka Dubois,
Buba Barbary Kosmowskiej,
Buba – sezon ogórkowy Barbary Kosmowskiej,
Srebrne oczy Scotta Cawthona,
Plusk, Carla Hiaasena,
Nella. Mała reporterka,
Kajtek czarodziej Janusza Korczaka,
Messi, mały chłopiec który stał się wielkim piłkarzem Yvette Żółtowska-Darska,
Nowe przygody Mikołajka Rene Gościnny,
Dzienniczek cwaniaczka Jeff Kinney.
Temat na pierwszą stronę Umberto Eco,
Lustro pana Grymsa Doroty Tyrakowskiej,
Najfutbolniejsi Tajemnica śpiących sędziów Santiago Roberto.

Poniżej przedstawiamy wybrane recenzje:
Umberto Eco  Temat na pierwszą stronę
W tym tekście znajdziecie elementy political fiction, thrillera, romansu i gorzkiej groteski – jak to u Eco. To „obowiązkowa” lektura dla przyszłych dziennikarzy i każdego rodzica nastolatka. Główny wątek powieści podejmuje motyw kłamstwa, a przede wszystkim zanikania przyzwoitości i moralności w drodze do zdobycia własnych celów.
Ta lektura to wyzwanie i zagadka – zdradzę jedną: rozdział pierwszy jest…………. .
nauczyciel Anna Starzyńska
Książka pod tytułem „Nela i tajemnica oceanów” jest bardzo ciekawa i pełna przygód. Polecam ją, ponieważ jest w niej dużo informacji opisujących podwodny świat Morza Czerwonego i Oceanu Indyjskiego. Czytając tą książkę możesz poczuć się jakbyś nurkował i podróżował z Nelą.
uczennica Ala Stachowiak IVb
 
W poniedziałek 23 kwietnia roku obchodzimy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. 
W tym dniu promuje się czytelnictwo, ochronę własności intelektualnej za pomocą praw autorskich. Święto narodziło się w Katalonii, a jego data  23 kwietnia jest symboliczna dla literatury światowej.  W ten dzień zmarli wybitni poeci: Szekspir, Cervantes, de la Vega.

Nasze koło biblioteczne zorganizowało dla pozostałych uczniów akcję Sleeveface – Ubierz się w książkę, która polega na sfotografowaniu osoby z wybraną przez nią książką. Sposób prezentacji książki zależy od wyobraźni czytelnika. Okładka zasłania część ciała a cała reszta to pomysł i zabawa. Inaczej mówiąc wykonujemy zdjęcia, których elementem jest okładka książki lub płyty – wmontowana w ten sposób, że widoczna jest jako część twarzy, ciała bądź całej sylwetki.  W ten sposób chcemy zachęcić do czytania książek. Mamy nadzieję, że po obejrzeniu sfotografowanej okładki nasi koledzy i koleżanki  sięgną po książkę.Lekcja biblioteczna :"Hymn Polski - poznaj i pokochaj" w Bibliotece Pedagogicznej. 
W związku z obchodami stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości Biblioteka Pedagogiczna WOM w Gorzowie Wlkp zorganizowała lekcję biblioteczną pt: HYMN POLSKI - POZNAJ I POKOCHAJ, w której uczestniczyła klasa V a. 16 maja i 30 maja 2018 w spotkaniu wezmą  udział klasy Vc i VIb.
W czasie spotkania uczniowie dowiedzieli się o dziejach Mazurka Dąbrowskiego, przeanalizowali znane i mniej znane zwrotki hymnu. Historię przedstawiono w papierowym teatrze kamishibai przygotowanym przez Maję Wilczewską - nauczyciela bibliotekarza, na podstawie książki Małgorzaty Strzałkowskiej „Mazurek Dąbrowskiego. Nasz hymn narodowy”.
Uczniowie wysłuchali „Pieśni Legionów Polskich we Włoszech” według rękopisu Józefa Wybickiego i zapisu nutowego z 1800 roku oraz przypomnieli zasady zachowania się w trakcie odtwarzania hymnu.
Na koniec dzieci przygotowały  własną interpretację słów hymnu na kartach teatru kamishibai.


Pasowanie na czytelnika


12 kwietnia 2018 uczniowie klas pierwszych  uczestniczyli w bibliotece w PASOWANIU NA CZYTELNIKA.
Spotkanie przygotowali uczniowie koła bibliotecznego i koła czytelniczego „Fani Kubusia Puchatka”. Pierwszoklasiści obejrzeli przedstawienie „W krainie bajki”, gdzie pojawili się:
Sowa – Zuzia Kubicka, Harry Potter – Kuba Pogonowski, Kopciuszek – Jula Szymanek, Pippi – Karolina Pogonowska, Kot – Darek Góreczny, królewicz 1 – Aleks Mazurek, Królewicz 2 – Dawid Jasiński,  królowa Książki – Jula Pisarek.
W czasie przedstawienia dzieci rozwiązywały zagadki, opowiadały, jak należy obchodzić się z książką a po złożeniu przyrzeczenia wypożyczały książki.
Na koniec spotkania dzieci otrzymały zakładki i nowinki biblioteczne do poczytania i kolorowania

Teatrzyk Kamishibai – wiersze Jana Brzechwy i Juliana Tuwima

1 marca 2018 roku koło biblioteczne podsumowało projekt czytelniczy: Teatrzyk kamishibai – wiersze Jana Brzechwy i Juliana Tuwima, w którym uczestniczyło 13 osób z klas 1- 5.
Uczniowie opracowali na kartach wybrane wiersze,  tworzyli ilustracje do każdego fragmentu a wyniki swoich prac przedstawili uczniom klas 1-5. Głównym bohaterem naszej opowieści był Dyzio marzyciel, którego historię przedstawiono za pomocą w wierszy Tuwima i Brzechwy.
 W ten sposób powstało 13 teatrzyków do następujących utworów:
Tuwim Julian:
Dyzio Marzyciel  - przygotowała Julia Szymanek 4a;
Kotek - przygotowała Nina Żołędziejewska 3a;
Rycerz Krzykawski – przygotował Kuba Pogonowski 5a;
Leń- przygotował Aleks Mazurek 5a;
Abecadło- przygotowała Zuzanna Kubicka 5a;
Ptasie plotki- przygotował Dawid Jasiński 5a;
Trudny rachunek- przygotowała Karolina Pogonowska 5a;
Rozmowa ptaków- przygotowała Marianna Modzelewska 2b;
Dzieci w polu – przygotowała Martyna Kapuścińska 1a.
Jan Brzechwa:
Zoo – przygotowała Klaudia Skowron 2a;
Skarżypyta – przygotowała Karolina Pawlus 2b;
Arbuz – przygotowała Zosia Prylińska 1a;
Pomidor – przygotowały Lena Chojnacka, Amelka Karolczyk 1a.
Historię Dyzia marzyciela opowiadała Julka Pisarek 5a.Spotkanie wigilijne w bibliotece!!
Tradycyjnie w bibliotece koło zorganizowało spotkanie przedświąteczne, na którym pojawiły się życzenia, smakołyki i prezenty.
W czasie spotkania podsumowaliśmy działania podejmowane w pierwszym półroczu roku szkolnego 2017/2018.Szkolny Konkurs  z  okazji  „Miesiąca Bibliotek Szkolnych” rozstrzygnięty!!!!!
Głosami uczniów wygrali:
  • W kategorii -- „Mistrz ciekawej historyjki”: Natalia Gierłowska, Lena Staszak, Oliwia Trawczyńska z 4c,
  • W kategorii -– „Mistrz ładnego pisania”: Natalia Disterheft  z klasy 6 a,
  • W kategorii -–  „Mistrz znaku biblioteki SP 17.”: Aleksandra Rogaczewska, Dominik Hlebik, Olgierd Starczewski, Kryspin Krasicki z 7a.
Gratulujemy!!!!!!!


Świat Fantazy

W tym tygodniu uczniowie klas czwartych zapoznali się z  książkami z gatunku fantazy, które można wypożyczyć w naszej bibliotece szkolnej. Dzieci obejrzały prezentację multimedialną, wysłuchały recenzji oraz fragmentów książek: „Magiczne drzewo” Andrzeja Maleszki,
„Baśniobór” Brandona Mulla.
„Harry Potter i Kamień Filozoficzny” Joanne Kathleen Rowling,
„Most do Terabithii” Katherine Paterson,
„Hobbit czyli tam i z powrotem” Johna Ronalda Reuela Tolkiena.
Na koniec uczniowie mieli możliwość obejrzenia i przeczytania książek fantazy i nie tylko. 


Konkurs na recenzję książki rozstrzygnięty!

Konkurs na recenzję książki „Moje literackie fascynacje” został rozstrzygnięty. 28 listopada 2017 roku  w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gorzowie Wlkp. nagrody wręczyła znakomita autorka książek dla dzieci i młodzieży Joanna Olech. Konkurs promował czytelnictwo i rozwijał talenty literackie wśród członków Dyskusyjnego Klubu Książki. Udział wzięło 39 osób w trzech kategoriach wiekowych. Nasi uczniowie Karolina Pogonowska i Aleks Mazurek napisali recenzje w I kategorii wiekowej, do 14 lat. Karolina recenzowała książkę Francesco Simon „Koszmarny Karolek gnębi dogłębnie”, Aleks książkę Johna Ronalda Reuela  Tolkiena „HOBBIT, czyli tam i z powrotem”. I właśnie recenzja Aleksa zdobyła trzecie miejsce, a uczeń otrzymał bon na 80,00zł na zakup książek do księgarni Empik. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. 
Recenzja Aleksa
Kiedy miałem 9 lat spytałem mamę,  czy mogę obejrzeć film pod tytułem „HOBBIT”. Moja mama powiedziała, że mam najpierw przeczytać książkę Johna Ronalda Reuela  Tolkiena, który żył w latach 1892-1973. Na początku nie byłem zadowolony, ale w miarę czytania, gdy akcja się „rozkręcała”, nie mogłem się oderwać od książki. Codziennie starałem się przeczytać co najmniej jeden rozdział. Książka opowiada o młodym hobbicie (Bilbo Bagginsie), który wraz z krasnoludami podróżuje przez całe Śródziemie, aby uwolnić królestwo krasnoludów od bezlitosnego Smauga.   „HOBBIT” to świetna książka, ponieważ przenosi nas do niesamowitego świata wymyślonego przez autora, w którym możemy napotkać fantastyczne stworzenia: elfy, krasnoludy, gobliny, bardzo dziwne i często straszne  istoty. Zachwycił mnie styl i słownictwo. Książka zawiera wiele barwnych, ciekawych i ładnych opisów, dzięki którym możemy lepiej sobie wyobrazić miejsca akcji. Kiedy ją czytałem, czułem się, jakbym to właśnie ja był główną postacią, dlatego w niektórych momentach bałem się, a w innych czułem radość, dumę, wstyd lub zdenerwowanie. Moim zdaniem nikt nigdy nie napisze lepszej historii niż ta. Polecam ją wszystkim miłośnikom fantasy oraz innym, którzy dopiero co poznają ten typ książek, aby zanurzyli się w tej właśnie opowieści. Polecam też inne powieści Tolkiena: „WŁADCA PIERŚCIENI” oraz „SILMARILLION”.
Recenzja Karoliny
Książkę, którą wybrałam do zrecenzowania, nosi tytuł „Koszmarny Karolek gnębi dogłębnie” . Jej autorką jest Francesco Simon. Wydała ona całą serię o Koszmarnym Karolku, ale napisała także książki pt. „Tylko nie gotujcie Kopciuszka” oraz Harcując z Herkulesem”. Francesca urodziła się 23 lutego 1955 roku w Saint Louis. Pracowała jako dziennikarka. Do przeczytania tej książki zachęcił mnie Święty Mikołaj, ponieważ podarował ją mojemu bratu bliźniakowi, a ja czytałam ją razem z nim. Lekturę czyta się bardzo przyjemnie, bo jest  w niej dużo kolorowych obrazków, które narysował Tony Ross. Książka jest przezabawna, opowiada o dwóch braciach: Karolku i Damianie. Karol to koszmarny chłopak, który uwielbia dokuczać swojemu młodszemu bratu. Z tego wynikają zaskakujące i dowcipne sytuacje. Wszyscy koledzy i koleżanki chłopców mają charakteryzujące ich przydomki np. Piskliwa Paulisia, Doskonały Damianek, Ordynarny Olo, Koszmarny Karolek. Uwielbiam tę książkę. Czytałam ją już kilka razy i z przyjemnością przeczytałabym ją jeszcze raz. Z ręką na sercu mogę polecić ją osobie w każdym wieku. Nawet mój tata bardzo lubi czytać ze mną tę książkę.
Polecam.


Lekcje biblioteczne

W październiku uczniowie klas młodszych uczestniczyli w lekcjach  bibliotecznych pod tytułem: „Czytam sobie w bibliotece”. W klasach trzecich zaproponowano serię czytelniczą „Magiczny domek na drzewie”  Mary Pope Osborne. Uczniowie zapoznawali się z fragmentami ksiązki „ Zmierzch w krainie dinozaurów”. Rozpoznawali prehistoryczne gady w książkach popularnonaukowych, kolorowali dinozaury oraz uzupełniali swoje biblioteczki o książki, które chcieliby przeczytać. W klasach drugich omówiono serię na przykładzie książki Rafała Witka „Maja na tropie jaja”. Na początku dzieci przedstawiły regulamin biblioteki i  sposób obchodzenia się z książkami, a następnie czytały fragmenty książki i opowiadały o podróżach. Pierwszaki po raz pierwszy odwiedziły bibliotekę, zapoznały się z jej księgozbiorem, regulaminem, oraz odpowiadały jak należy dbać o książki. Na koniec każdy mógł  wypożyczyć książkę.


Październik - miesiącem  bibliotek szkolnych.
Biblioteka szkolna w Miesiącu bibliotek szkolnych zorganizowała dla klas IV – VII konkursy czytelnicze. Dzieci mogły się rywalizować o :
Mistrza głośnego czytania  - Dzieci czytały wybrane fragmenty z książki Joanny Olech 
 „Dynastia Miziołków”. Oceniano bezbłędność czytania i interpretacje tekstu.
Mistrza ciekawej historyjki – Czteroosobowe drużyny wyklejały  historyjkę dotyczącą czytania. Oceniano treść, spójność historyjki oraz estetykę wykonania.
Mistrza ładnego pisania – Dzieci dowolną techniką przepisywały podany tekst, który musiały ozdobić rysunkami, zgodnymi z tekstem. Oceniano bezbłędność przepisywanego tekstu, połączenie grafiki z tekstem.
Mistrza znaku biblioteki SP 17  - Dzieci miały wykonać dowolną techniką graficzny znak biblioteki  szkolnej. Oceniano sposób wykonania, trafność projektu.
Wszystkie prace zostaną wywieszone na korytarzu szkolnym  i uczniowie  będą mogli wskazać mistrzów danej konkurencji. Wyniki zostaną podane w listopadzie.Spotkanie z Kubusiem Puchatkiem
Koło biblioteczne zaprosiło na spotkanie z Kubusiem Puchatkiem klasy 1-3 w ramach klubu czytelniczego „Fani Kubusia Puchatka”.
Przygotowując się do zajęć dzieci z kółka wykonały rysunki przyjaciół Puchatka, poszukały w księgozbiorze książek o Kubusiu oraz opracowały krzyżówkę i  zagadki. Uczniom klas 1-3 przedstawiły historię misia z wykorzystaniem prezentacji komputerowej oraz przeczytały wybrane fragmenty z Kubusia Puchatka A.A. Milne.
Na koniec spotkania dzieci otrzymały legitymację klubu, zakładki i kolorowanki.Rok szkolny 2017/2018 rozpoczęty!

Dookoła Świata z Małym Księciem
10 października 2017 roku odbyło się spotkanie klas VII się z kolekcjonerem książek, panią Jowitą, która jest w naszej szkole psychologiem. Jest to osoba, która uwielbia czytać i tę pasję chciała przekazać uczniom. Siódmoklasiści mogli obejrzeć część, dużej kolekcji  „Małego Księcia”, około 100 egzemplarzy, wydanej w kilkudziesięciu językach świata i  posłuchać o pasji pani Jowity. Na koniec zajęć wykonali zadania związane z różnymi wydaniami książki.


Zegar
Filmoteka SzkolnaSerwis Miejski Gorzów Wlkp. www.gorzow.pl

Lokalny portal informacyjny

Wojewódzki Ośrodek Metodyczny www.womgorz.edu.pl

Kuratorium Oświaty

Ministerstwo Edukacji Narodowej www.men.gov.pl/

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Poznaniu www.oke.poznan.pl

Centralna Komisja Egzaminacyjna www.cke.edu.pl

Portal oświata www.oswiata.org.pl

Głos nauczycielski www.glos.pl