NABÓR 2019

Emai:
17gorz@gmail.com
Warsztaty animacji poklatkowej PORUSZYĆ OBRAZ Drukuj

15 grudnia 2018 r. w Pracowni Filmoteki Szkolnej ZSO nr 3-SP nr 17 w Gorzowie Wlkp. odbyła się trzecia edycja warsztatów animacji poklatkowej "Poruszyć obraz". Uczniowie gorzowskich szkół podstawowych, a wśród nich również naszej, po raz pierwszy stanęli przy stanowiskach animacyjnych i posługując się techniką plastelinową i wycinankową, zrealizowali według własnego pomysłu krótkie etiudy.

Relacja w warsztatów animacji poklatkowej-zobacz
Małe wielkie dzieła filmowe uczniów- zobacz

Zanim jednak zaczęli swoją przygodę z filmem animowanym, dowiedzieli się jak powstało kino, poznając m.in. pierwsze urządzenia do projekcji filmów. Testowali działanie niektórych z nich, dzięki czemu łatwiej było im zrozumieć sekrety animacji poklatkowej. Mieli również okazję rozmawiać o zawodach filmowych, uznając jednogłośnie, że każdy jest równie ważny.

Tworzenie filmów uświadomiło uczniom, jak można w twórczy sposób rozwiązywać problemy oraz jak ważna jest współpraca całego zespołu realizującego animację. Przed uczestnikami warsztatów „Poruszyć obraz” jeszcze mnóstwo emocji i zapewne satysfakcji, związanych z chwilą, na którą czekają z niecierpliwością, a którą jest oglądanie własnych dzieł.
Spotkanie zrealizowano w ramach programu Filmoteka Szkolna we współpracy z Filmoteką Narodową – Instytutem Audiowizualnym przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Prowadzenie warsztatów: Małgorzata Miszczak, liderka Filmoteki Szkolnej.