NABÓR 2019

Wielki Test Historyczny "II Rzeczpospolita" Drukuj
    W środę, 21 listopada, w auli III LO w godzinach południowych odbył się pierwszy, multimedialny test historyczny, organizowany przez naszą szkołę z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. W ciepłej, rodzinnej atmosferze siedem wielopokoleniowych drużyn zmagało się z pytaniami dotyczącymi kultury, polityki i gospodarki II Rzeczpospolitej.
W przerwach 3 etapowej zabawy na uczestników czekał słodki poczęstunek, kawa herbata i napoje, a uczennice: Karolina Pogonowska, Laura Drobik, Amelia Kuźbicka i Renata Khisamutdzinava wprowadzały nas w klimat dwudziestolecia międzywojennego, śpiewając piosenki z tamtych lat. Po rundzie finałowej jury podsumowało wszystkie etapy gratulując i dziękując wszystkim uczestnikom za udział i ogłaszając ostateczne wyniki. I miejsce zajęła drużyna RODZINKA A, w składzie Państwo Andrzejewscy z synami Piotrem i Szymonem. Tuż za nimi na miejscu II uplasowała się drużyna FLAMINGI w składzie: Państwo Wojcieszyńscy z córką Amelią oraz Państwo Szarkowscy z córką Klaudią.Ostatnie miejsce na podium zajęła DRUŻYNA HANI, reprezentowana przez Państwa Bilińskich z dziećmi: Hanną i Janem oraz Panią Sylwię Kaczmarczyk z synem Maciejem. Na zakończenie wszyscy z wykorzystaniem karaoke zaśpiewali piosenkę "Niepodległa, Niepokorna". Dziękujemy drużynom za zaangażowanie i wspaniałą zabawę i mamy nadzieję do zobaczenia na następnym historycznym teście multimedialnym.