NABÓR 2019

Emai:
17gorz@gmail.com
Wycieczka do Poznania - "Śladem powstańców wielkopolskich" Drukuj
W środę, 24 października, uczniowie klas 6a, 6b i 8a pojechali na wycieczkę do Poznania "Śladem powstańców wielkopolskich". Każdy z nich otrzymał dziennik wycieczki, w którym przez cały czas jej trwania zbierał ślady powstańców, by na końcu otrzymać tytuł "Szkolnego specjalisty ds. powstania wielkopolskiego". Zaczęliśmy od Cytadeli, gdzie zwiedziliśmy Muzeum Armii Poznań i Muzeum Uzbrojenia.

Uczniowie mogli poznać historię tego miejsca oraz zobaczyć mundury polskich żołnierzy z okresu od powstania Legionów Polskich we Włoszech po II wojnę światową. Atrakcją były także czołgi i samoloty z okresu międzywojennego i z II wojny światowej. Odwiedziliśmy także cmentarz poległych uczestników powstania.
Następnie z przewodnikiem przeszliśmy się po Starym Mieście śladami powstańców, zaczynając oczywiście od hotelu Bazar, gdzie powstanie się zaczęło. Widzieliśmy pomniki, tablice pamiątkowe i miejsce przysięgi powstańców. Kulminacyjnym punktem wycieczki było zwiedzenie Muzeum Powstańców Wielkopolskich. Pełni wrażeń i zdobytej wiedzy wróciliśmy do Gorzowa. Z pewnością długo zapamiętamy tę wycieczkę, a w przyszłości mamy nadzieję wybierać się w inne miejsca i badać ślady równie ciekawych wydarzeń historycznych.