header image
N
Aktualności
e-dziennik
NABÓR 2019
Kalendarz roku szkolnego
Sport
Filmoteka Szkolna
KOŁO FILMOWE
Biblioteka - aktualności
Jubileusz 50-lecia
Jubileusz 45-lecia
Projekty unijne
Historia szkoły
Patron szkoły
Misja i wizja szkoły
Dyrekcja
Pedagog / Psycholog
Grono pedagogiczne
Rzecznik Praw Ucznia
Świetlica
Sekretariat
Dokumenty szkoły
Osiągnięcia uczniów
Telewizja Szkolna
u
Dzwonki
Po lekcjach
Ciekawe linki
Plan lekcji
Konkursy
r
Zebrania
Egzamin ósmoklasisty
Obiady w szkole
K
Adres:
ul. Warszawska 19
66-400 Gorzów Wlkp.

Telefon:

0957320347

Emai:
17gorz@gmail.com
Wycieczka do Poznania - "Śladem powstańców wielkopolskich" Drukuj
W środę, 24 października, uczniowie klas 6a, 6b i 8a pojechali na wycieczkę do Poznania "Śladem powstańców wielkopolskich". Każdy z nich otrzymał dziennik wycieczki, w którym przez cały czas jej trwania zbierał ślady powstańców, by na końcu otrzymać tytuł "Szkolnego specjalisty ds. powstania wielkopolskiego". Zaczęliśmy od Cytadeli, gdzie zwiedziliśmy Muzeum Armii Poznań i Muzeum Uzbrojenia.

Uczniowie mogli poznać historię tego miejsca oraz zobaczyć mundury polskich żołnierzy z okresu od powstania Legionów Polskich we Włoszech po II wojnę światową. Atrakcją były także czołgi i samoloty z okresu międzywojennego i z II wojny światowej. Odwiedziliśmy także cmentarz poległych uczestników powstania.
Następnie z przewodnikiem przeszliśmy się po Starym Mieście śladami powstańców, zaczynając oczywiście od hotelu Bazar, gdzie powstanie się zaczęło. Widzieliśmy pomniki, tablice pamiątkowe i miejsce przysięgi powstańców. Kulminacyjnym punktem wycieczki było zwiedzenie Muzeum Powstańców Wielkopolskich. Pełni wrażeń i zdobytej wiedzy wróciliśmy do Gorzowa. Z pewnością długo zapamiętamy tę wycieczkę, a w przyszłości mamy nadzieję wybierać się w inne miejsca i badać ślady równie ciekawych wydarzeń historycznych.
Zegar
Gościmy
Aktualnie jest 5 gości online
Filmoteka SzkolnaSerwis Miejski Gorzów Wlkp. www.gorzow.pl

Lokalny portal informacyjny

Wojewódzki Ośrodek Metodyczny www.womgorz.edu.pl

Kuratorium Oświaty

Ministerstwo Edukacji Narodowej www.men.gov.pl/

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Poznaniu www.oke.poznan.pl

Centralna Komisja Egzaminacyjna www.cke.edu.pl

Portal oświata www.oswiata.org.pl

Głos nauczycielski www.glos.pl