NABÓR 2019

Brawo! Brawo! Brawo! Drukuj
  26 kwietnia w Zielonej Górze odbył się I Lubuski Turniej Historyczny SZARE SZEREGI, organizowany przez Oddziałowe Biura Edukacji Narodowej IPN w Szczecinie i Poznaniu. W zmaganiach uczestniczyło 25 trzyosobowych drużyn z województwa lubuskiego i wielkopolskiego z klas IV-VII. Wśród nich znalazły się dwie drużyny z naszej szkoły: szóstoklasiści "Zapomniani" w składzie: Adam Krasnowski, Daniel Miszczyński i Maksymilian Kazikowski oraz piątoklasiści "Siedemnasty zastęp" w składzie Karolina Pogonowska, Aleksander Mazurek i Jakub Pogonowski.

Turniej składał się z kilku rund związanych z tematyką II wojny światowej i Szarych Szeregów, a konkretnie z zagadnień dotyczących postaci i fabuły książki Aleksandra Kamińskiego „Kamienie na szaniec”, historii harcerstwa w czasach wojny oraz idei i postaci cichociemnych. Po zaciętych i trudnych zmaganiach nasi uczniowie z drużyny "Zapomniani" przeszli do rundy finałowej i ostatecznie uplasowali sie na miejscu piątym, uzyskując tytuł finalistów turnieju. Zaś "Siedemnasty zastęp" zajął miejsce dwunaste, wyprzedzając niektóre drużyny z klas VII.
Serdecznie gratulujemy sukcesów naszym uczniom i życzymy powodzenia w następnych historycznych konkursach!