Sleeveface Drukuj
W poniedziałek 23 kwietnia roku obchodziliśmy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. W tym dniu biblioteka szkolna organizowała dla uczniów akcję Sleeveface – Ubierz się w książkę, która polega na sfotografowaniu osoby z wybraną przez nią książką. Warunkiem było przeczytanie książki i napisanie recenzji. Zdjęcia robiliśmy tak, aby okładka książki była częścią  twarzy, ciała bądź całej sylwetki.
W akcji wzięło udział 14 uczniów i 3 nauczycieli. Uczniowie prezentowali następujące książki:
W krainie kota Doroty Tyrakowskiej,
Wojna cukierkowa Brandona Mulla,
Zwiadowcy Johna Flanagana,
A wszystko przez Faraona Jacka Dubois,
Buba Barbary Kosmowskiej,
Buba – sezon ogórkowy Barbary Kosmowskiej,
Srebrne oczy Scotta Cawthona,
Plusk, Carla Hiaasena,
Nella. Mała reporterka,
Kajtek czarodziej Janusza Korczaka,
Messi, mały chłopiec który stał się wielkim piłkarzem Yvette Żółtowska-Darska,
Nowe przygody Mikołajka Rene Gościnny,
Dzienniczek cwaniaczka Jeff Kinney.
Temat na pierwszą stronę Umberto Eco,
Lustro pana Grymsa Doroty Tyrakowskiej,
Najfutbolniejsi Tajemnica śpiących sędziów Santiago Roberto.

Poniżej przedstawiamy wybrane recenzje:
Umberto Eco  Temat na pierwszą stronę
W tym tekście znajdziecie elementy political fiction, thrillera, romansu i gorzkiej groteski – jak to u Eco. To „obowiązkowa” lektura dla przyszłych dziennikarzy i każdego rodzica nastolatka. Główny wątek powieści podejmuje motyw kłamstwa, a przede wszystkim zanikania przyzwoitości i moralności w drodze do zdobycia własnych celów.
Ta lektura to wyzwanie i zagadka – zdradzę jedną: rozdział pierwszy jest…………. .
nauczyciel Anna Starzyńska
Książka pod tytułem „Nela i tajemnica oceanów” jest bardzo ciekawa i pełna przygód. Polecam ją, ponieważ jest w niej dużo informacji opisujących podwodny świat Morza Czerwonego i Oceanu Indyjskiego. Czytając tą książkę możesz poczuć się jakbyś nurkował i podróżował z Nelą.
uczennica Ala Stachowiak IVb

W poniedziałek 23 kwietnia roku obchodzimy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich.
W tym dniu promuje się czytelnictwo, ochronę własności intelektualnej za pomocą praw autorskich. Święto narodziło się w Katalonii, a jego data  23 kwietnia jest symboliczna dla literatury światowej.  W ten dzień zmarli wybitni poeci: Szekspir, Cervantes, de la Vega.

Nasze koło biblioteczne zorganizowało dla pozostałych uczniów akcję Sleeveface – Ubierz się w książkę, która polega na sfotografowaniu osoby z wybraną przez nią książką. Sposób prezentacji książki zależy od wyobraźni czytelnika. Okładka zasłania część ciała a cała reszta to pomysł i zabawa. Inaczej mówiąc wykonujemy zdjęcia, których elementem jest okładka książki lub płyty – wmontowana w ten sposób, że widoczna jest jako część twarzy, ciała bądź całej sylwetki.  W ten sposób chcemy zachęcić do czytania książek. Mamy nadzieję, że po obejrzeniu sfotografowanej okładki nasi koledzy i koleżanki  sięgną po książkę.