header image
N
Aktualności
NABÓR 2019
Kalendarz roku szkolnego
Sport
Filmoteka Szkolna
KOŁO FILMOWE
Biblioteka - aktualności
Jubileusz 50-lecia
Jubileusz 45-lecia
Projekty unijne
Historia szkoły
Patron szkoły
Misja i wizja szkoły
Dyrekcja
Pedagog / Psycholog
Grono pedagogiczne
Rzecznik Praw Ucznia
Świetlica
Sekretariat
Dokumenty szkoły
Osiągnięcia uczniów
Telewizja Szkolna
u
Dzwonki
Po lekcjach
Ciekawe linki
Plan lekcji
Konkursy
r
Zebrania
Egzamin ósmoklasisty
Obiady w szkole
K
Adres:
ul. Warszawska 19
66-400 Gorzów Wlkp.

Telefon:

0957320347

Email:
zso3@edu.gorzow.pl
Warsztaty animacji poklatkowej Drukuj
 

W styczniu w Pracowni Filmoteki Szkolnej ZSO nr 3-SP nr 17 odbyły się II Warsztaty animacji poklatkowej "Poruszyć obraz". Uczniowie trzech gorzowskich szkół podstawowych oraz szkoły podstawowej z Baczyny, po raz pierwszy stanęli przy stanowiskach animacyjnych i zrealizowali według własnego pomysłu krótkie etiudy pod hasłem "Pewna historia kulki z plasteliny". Zanim jednak przystąpili do pracy, wzięli udział w warsztacie teoretycznym, zdobywając wiedzę na temat etapów tworzenia animacji poklatkowej, o roli scenariusza, storyboardu. Omawiając techniki animacji, obejrzeli filmy uczniów ZSO nr 3, którzy od kilku lat zajmują się ich realizacją. Zobaczyli między innymi animacje wycinankowe, lalkowe, plastelinowe oraz mieszane (połączenie różnych technik, m.in. sypkiej i wycinankowej). O tym, że najważniejszy jest pomysł na film mogli się przekonać, gdy pracowali nad fabułą swoich filmów na podstawie zaproponowanego hasła. Praca zespołowa dała im mnóstwo satysfakcji, co było wyraźnie widać przy tworzeniu plastelinowych postaci, animowaniu i wykonywaniu zdjęć.

W Pracowni Filmoteki Szkolnej w Gorzowie Wlkp. od lat powstają animacje. Ostatnia produkcja to niedawno ukończony film poświęcony Włodzimierzowi Korsakowi – niebawem będzie jego premiera.

Spotkanie zrealizowano w ramach programu Filmoteka Szkolna we współpracy z Filmoteką Narodową – Instytutem Audiowizualnym przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Prowadzenie warsztatów: Małgorzata Miszczak, liderka Filmoteki Szkolnej.


Zegar
Filmoteka SzkolnaSerwis Miejski Gorzów Wlkp. www.gorzow.pl

Lokalny portal informacyjny

Wojewódzki Ośrodek Metodyczny www.womgorz.edu.pl

Kuratorium Oświaty

Ministerstwo Edukacji Narodowej www.men.gov.pl/

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Poznaniu www.oke.poznan.pl

Centralna Komisja Egzaminacyjna www.cke.edu.pl

Portal oświata www.oswiata.org.pl

Głos nauczycielski www.glos.pl