Pro Arte 2017 Drukuj
Jest mi niezmiernie miło poinformować, że Zuzanna Ren z klasy 6b została laureatką Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego PRO ARTE 2017. Gratuluję!

A jak to było po kolei?
Najpierw Zuzia wzięła udział w szkolnym konkursie recytatorskim (taki organizowany jest co roku i każdy uczeń z klas 4- 6 może wziąć w nim udział).
Właśnie na etapie szkolnym Zuzia zajęła 1 miejsce i co za tym idzie, mogła przystąpić do kolejnego etapu konkursu – powiatowego. Taki odbył się w Gorzowie. Jury dostrzegło potencjał i talent u Zuzi. Uczennica przepięknie wyrecytowała fragment prozy i została laureatką konkursu. Ten tytuł dał jej możliwość zaprezentowania swoich umiejętności recytatorskich na kolejnym, już wojewódzkim etapie konkursu recytatorskiego, który odbył się w maju, w Żaganiu. Wzięli w nim udział laureaci powiatowych eliminacji. Tutaj Zuzia również zaprezentowała się nieprzeciętnie, a wręcz wspaniale i została laureatką. To wielkie osiągnięcie!
Ty, Drogi Uczniu, jeśli czytasz ten artykuł, też możesz pójść w ślady swojej koleżanki i w przyszłym roku szkolnym osiągnąć swój sukces. Wystarczy przygotować fragment prozy lub poezji i przepięknie go przedstawić w szkolnym konkursie recytatorskim. Życzę owocnej pracy w wyborze repertuaru i już dziś życzę powodzenia, a Zuzi jeszcze raz serdecznie gratuluję!
Anna Sadowska, nauczycielka języka polskiego