header image
N
Aktualności
Sport
Filmoteka Szkolna
KOŁO FILMOWE
Biblioteka - aktualności
Rekrutacja
Jubileusz 50-lecia
Jubileusz 45-lecia
Projekty unijne
Historia szkoły
Patron szkoły
Misja i wizja szkoły
Dyrekcja
Pedagog / Psycholog
Grono pedagogiczne
Rzecznik Praw Ucznia
Świetlica
Sekretariat
Dokumenty szkoły
Osiągnięcia uczniów
Telewizja Szkolna
u
Dzwonki
Po lekcjach
Ciekawe linki
Plan lekcji
Organizacja roku szkolnego
Konkursy
r
Zebrania
Egzamin ósmoklasisty
Obiady w szkole
K
Adres:
ul. Warszawska 19
66-400 Gorzów Wlkp.

Telefon:

0957320347

Email:
zso3@edu.gorzow.pl
Oto prawda cała jak Polska powstawała Drukuj
   Od 18 marca do 22 kwietnia 2016r. nasza szkoła uczestniczyła w realizacji specjalnego projektu „Oto prawda cała jak Polska powstawała” w ramach projektu „Szkoła dziedzictwa. Projekt 966” przeprowadzanego przez operatora Bramy Poznania, Centrum Turystyki Kulturowej TRAKT oraz ODN w Poznaniu. Projekt obejmował kilka działań, które miały na celu upamiętnić 1050. rocznicę chrztu Polski, ale też przypomnieć i poszerzyć wiedzę uczniów o początkach państwa polskiego, o Mieszku I i życiu ludzi w tamtych czasach. W jego realizacji brały udział dzieci ze świetlicowego koła historycznego oraz z klas IV-VI naszej szkoły. Odbiorcami byli wszyscy uczniowie naszej szkoły, w szczególności zaś uczniowie klas IV-VI.
                                                              Filmiki nagrane w ramach realizacji projektu:
                                                                                             Chrzest Mieszka I
                                                                                             Rowerowe rumaki
                                                                                                  Rzut do celu
                                                                                               Bieg Piastowski

 Jako pierwsze realizację projektu rozpoczęło koło historyczne świetlicy. Dzieci z klasy trzeciej po zapoznaniu się z metodą sketchnotingu i historią początków państwa polskiego, rozpoczęły prace nad realizacją nową metodą swoich pomysłów. Zostały podzielone na trzy grupy i przez kilka tygodni tworzyły rysowane historię zatytułowane: „Legenda o Lechu, Czechu i Rusie”, „Grody polskie” i „Chrzest Polski”.


Na początku kwietnia klasy IV – VI zachęcone zostały do udziału w różnych konkurencjach, które nawiązywały do czasów średniowiecza i początków państwa polskiego. Wojowie z czasów Mieszka I musieli mieć bystre i celne oko oraz być wysportowani, by godnie i fachowo bronić księcia i Ojczyzny. Dlatego też klasy wzięły udział w: rzucie do celu ( przebrani w stroje z herbami klas i w papierowych hełmach rzucali rzutkami do tarczy), rowerowych rumakach (na rowerach w strojach wojów musieli pokonać slalom z prowizoryczną kopią, nadziać na nią ringo i trafić do tarczy), Szkolnym Biegu Piastowskim (w strojach sportowych biegli w sztafecie przeplatanej różnymi zadaniami sportowymi).
Ponadto każda klasa przygotowywała plakat na cześć rocznicy chrztu Polski i początków naszego państwa, z których została zorganizowana, wraz z pracami metodą sketchnotingu, wystawa w holu szkoły. Mogli ją oglądać zarówno uczniowie, jak i rodzice przychodzący do szkoły. W gabinetach także pojawiły się okolicznościowe gazetki.


Z grupą uczniów klas IV-VI nakręciliśmy krótki film – naszą wizję chrztu Polski, który zaprezentowaliśmy podczas finału projektu - Turnieju Historyczno-Religijnym. Na nim też zostały podane wyniki, z wcześniejszych konkurencji oraz przeprowadzony został test dla klas. Uczniowie prezentowali także swoje przebrania z czasów pierwszych Piastów oraz okrzyki na ich cześć.  W nagrodę wygrana klasa otrzymała tort okolicznościowy. Na koniec wszyscy zaśpiewali piosenkę „Kocham Cię Polsko”, z życzeniami urodzinowymi dla naszego kraju. Cała realizacja projektu była nagrywana przez koło dziennikarskie i będzie pokazywana w naszym Szkolnym Serwisie Informacyjnym.
Projekt koordynowała nauczycielka historii – Marta Mazurek, we współpracy z nauczycielami religii: Barbarą Śmierciak i Grzegorzem Trześniowskim, których wspomogła nauczycielka wychowania fizycznego – Joanna Szałtys.Dziećmi zaangażowanymi w realizację projektu były: Hanna Zwolińska, Julia Sapkowska, Adela Gabrusiewicz, Aleksandra Rucińska, Amelia Wojciechowska, Martyna Miazga, Zuzanna Guścin, Renata Khisamutdzinawa, Lena Kwiatkowska, Akilina Słowikowska, Roksana Pawlak, Natalia Horodeczna, Karolina Kukulska, Maja Kołodziejczak, Zuzanna Specka, Aleksandra Kaniowska, Tatiana Martyniuk, Paulina Gierczyńska, Aleksander Mazurek, Piotr Kędzior, Jakub Świderski, Jeremiasz Sławikowski, Jakub Pogonowski, Olgierd Starczewski, Krystian Banasik, Dominik Hlebik, Cyprian Cieślak, Antoni Jastrzębski. W organizacji turnieju współpracowaliśmy z proboszczem Parafii pw. Św. Antoniego i św. St. Kostki Krzysztofem Gajewskim.
Zegar
Gościmy
Aktualnie jest 10 gości online
Filmoteka SzkolnaSerwis Miejski Gorzów Wlkp. www.gorzow.pl

Lokalny portal informacyjny

Wojewódzki Ośrodek Metodyczny www.womgorz.edu.pl

Kuratorium Oświaty

Ministerstwo Edukacji Narodowej www.men.gov.pl/

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Poznaniu www.oke.poznan.pl

Centralna Komisja Egzaminacyjna www.cke.edu.pl

Portal oświata www.oswiata.org.pl

Głos nauczycielski www.glos.pl