50-lecie SP17 Drukuj
26 listopada 2015 roku nasza szkoła obchodziła jubileusz 50-lecia.
Z tej okazji  na sali gimnastycznej Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 3, zorganizowano główną uroczystość, na którą zaproszono przedstawicieli  władz województwa, miasta Gorzowa, związków zawodowych, dyrektorów gorzowskich  szkół oraz nauczycieli  i emerytów. Mowę powitalną wygłosił obecny dyrektor naczelny ZSO nr 3  pan Janusz Hwozdyk. W swojej przemowie przedstawił on historię szkoły, przypomniał ludzi tworzących kadrę nauczycielską, między innymi  dyrektora Jerzego Wiśniowskiego i dyrektor Wiesławę Cwojdzińską. Wręczając kwiaty emerytom , podziękował im za to, że pozostawili swój ślad  w historii szkoły i życiu ej absolwentów.

Po wystąpieniach zaproszonych gości, uczniowie przedstawili  program artystyczny: historię szkoły i  jej osiągnięcia  w dziennikarskim przedstawieniu  „Teleexpress”, na które składały się relacje reporterów, nakręcone filmy i  piosenki. Zgromadzonym na sali gimnastycznej oraz przed nią rozdawano jednodniówkę o święcie szkoły.
 W podziękowaniu za przedstawienie Rada Rodziców podarowała dzieciom tort, natomiast zaproszeni goście wraz  z kadrą nauczycielską,  mogli obejrzeć kroniki szkolne, historyczne zdjęcia i  puchary  zgromadzonej w SP 17. Tutaj także miał miejsce poczęstunek dla zaproszonych gości.
W przygotowanie obchodów zaangażowani byli  wszyscy uczniowie i nauczyciele szkoły.Jubileusz został przygotowany  przy wsparciu rodziców naszych uczniów. To dzięki ich zaangażowaniu, zaplanowane działania przyniosły sukces.
Bardzo dziękujemy wszystkim przybyłym oraz tym, którzy pomagali przy organizacji jubileuszu.