header image
N
Aktualności
e-dziennik
NABÓR 2019
Kalendarz roku szkolnego
Sport
Filmoteka Szkolna
KOŁO FILMOWE
Biblioteka - aktualności
Jubileusz 50-lecia
Jubileusz 45-lecia
Projekty unijne
Historia szkoły
Patron szkoły
Misja i wizja szkoły
Dyrekcja
Pedagog / Psycholog
Grono pedagogiczne
Rzecznik Praw Ucznia
Świetlica
Sekretariat
Dokumenty szkoły
Osiągnięcia uczniów
Telewizja Szkolna
u
Dzwonki
Po lekcjach
Ciekawe linki
Plan lekcji
Konkursy
r
Zebrania
Egzamin ósmoklasisty
Obiady w szkole
K
Adres:
ul. Warszawska 19
66-400 Gorzów Wlkp.

Telefon:

0957320347

Emai:
17gorz@gmail.com
Sport 2015/16 Drukuj


Są to wyniki uczniów naszej szkoły osiągnięte na oficjalnych zawodach sportowych. Rekordy szkoły są w następujących konkurencjach i obowiązują w roku szkolnym 2015/2016.


 Biegi na 60, 300, 600, 1000 m
 Rzut piłeczką palantową
 Skok wzwyż ,w dal
 Trójbój LA
 Czwórbój LA
Klasyfikacja jest prowadzona osobno dla chłopców i dziewcząt. Poniżej aktualne rekordy szkoły:

PLEBISCYT NA NAJLEPSZEGO SPORTOWCA ROKU
W czerwcu  2016 roku w naszej szkole  po raz czwarty  odbył się PLEBISCYT NA NAJLEPSZEGO SPORTOWCA . Wytypowanych było 13 kandydatów wśród uczniów klas IV-VI. Uczniowie  oddawali  swoje  głosy na kandydatów wytypowanych przez nauczycieli. Rywalizacja była zacięta. O tytuł najlepszego rywalizowało 2 kandydatów.
Zwycięzcą został Marcel Olszta  z klasy VI b
Zdaniem uczniów uzyskał   najwyższe  wyniki  sportowe w tym roku szkolnym.
                                                                            Gratulujemy!!!

 KINDER + SPORT 2016
- kwalifikacje
 16 kwietnia 2016 roku odbył się Turniej kwalifikacyjny do turnieju wojewódzkiego Kinder+ Sport w mini siatkówce dziewcząt klas IV, V, VI.
 Dziewczęta  w składzie :
               „2”
I zespół : Hanna Bilinska, Ewelina Mikołajczyk
II zespół : Eliza Olaniuk, Wiktoria Górna
III zespół: Alicja Płaczek, Alicja Zdziarska
IV zespół :Urszula Macugowska, Natalia Świerszcz
V zespół :Anita Banaszyk, Asia Frąckowiak
VI zespół: Karina Deja, Adrianna Fijałkowska
Opiekun: Anna Bujanowska
              „3”
 I zespół : Durbajłło Natasza, Nowakowska Oliwia, Tatur Martyna,
II zespół : Zielińska Jagoda, Wieczorek  Ada, Badowska Natalia,
III zespół : Małas Nikola, Garus Julia, Ren Zuza, Łysak Anna
               „4”
I zespół : Kaniowska Aleksandra, Kukulska Karolina, Frączak Oliwia, Pełszyk Natalia, Specka Zuza, Michalak Julita.
II zespół : , Pawlina Natalia, Martyniuk Tatiana, Gierczyńska Paulina, Kwiatkowska Weronika, Matuszak Małgorzata, Kołodziejczak Maja
Opiekun: Anna Bujanowska
    Drużyny po turnieju zajęły następujące miejsca i wywalczyły kwalifikacje wojewódzkie
„3”  I zespół : Durbajłło Natasza, Nowakowska Oliwia, Tatur Martyna, Wieczorek Ada – II miejsce
„4”  I zespół : Kaniowska Aleksandra, Kukulska Karolina, Frączak Oliwia, Pełszyk Natalia, Specka Zuza, Michalak Julita  – II miejsce
                                                                                                Gratulujemy!!!

Hura, Hura, Hura!!! Jedziemy na FINAŁ WOJEWÓDZKI!!!

Co za walka, co za emocje! 13.04. - to był nasz dzień! :) Siatkarki SP 17 w składzie: Oliwia Frączak, Ola Kaniowska, Tatiana Martyniuk, Nikola Pawlina, Karolina Kukulska, Julita Michalak, Natalia Pełszyk, Zuzia Specka, Paulina Gierczyńska, Kinga Żuk, Katarzyna Kaszczyńska, Weronika Kwiatkowska, Marta Harasimowicz, Maja Kołodziejczak, Małgosia Matuszak wywalczyły w Drezdenku awans do finału wojewódzkiego w mini piłce siatkowej "4" dziewcząt.
W turnieju brało udział 5 zespołów: SP 17 Gorzów Wlkp., SP 1 Drezdenko, SP Kosieczyn, SP Lubiszyn i SP Sulęcin.
  Zawodniczki p. Ani Bujanowskiej zajęły II miejsce, ulegając tylko zespołowi z Kosieczyna. Druga lokata jest przepustką do finału wojewódzkiego Lubuskiej Olimpiady Młodzieży w mini piłce siatkowej "4" dziewcząt, który odbędzie się 21.04. w Sulechowie.

Brawo Dziewczyny! Jesteśmy z Was dumni i trzymamy kciuki za kolejny sukces!
Zajączek 2016
18 marca 2016 roku odbył sięV Międzyszkolny Turniej Wielkanocny klas III, w którym wzięły udział następujące szkoły podstawowe:
-Sp. 5, Sp. 10, Sp.11, Sp. 16, Sp. 17.
Celem turnieju było wdrażanie najmłodszych w aktywność ruchową
I współdziałanie w zespole.
Gry i zabawy były zarówno sprawnościowe jak i manualne.- dzieci wykazały się dużym sprytem i cierpliwością.  Turniej odbył się wg zasady FAIR PLAY. Po zaciętej  rywalizacji nasza szkoła zajęła III miejsce.
     Każdy uczestnik Turnieju w nagrodę otrzymał słodki upominek i dyplom dla szkoły.
Organizatorami turnieju były: B. Szumińska i B. Gerstenkorn

W dniach 10-12.03.2016 r. reprezentacja naszej szkoły w mini piłce siatkowej "4" dziewcząt w składzie: Ola Kaniowska,  Karolina Kukulska, Natalia Pełszyk, Oliwia Frączak, Zuzia Specka, Tatiana Martyniuk, Julita Michalak, Paulina Gierczyńska, Kinga Żuk, Maja Kołodziejczak; wyjechała do Szlichtyngowej na XII Jubileuszowy Ogólnopolski Turniej Wielkiej Minisiatkówki Dziewcząt "Virtus Volley Cup 12", w czasie którego godnie reprezentowała nasze miasto. W rozgrywkach brało udział ok. 100 drużyn z całej Polski, a w naszej kategorii było zgłoszonych aż 26 zespołów.
Siatkarki p. Ani Bujanowskiej (w ciągu 2 dni!!!) rozegrały 12 wyczerpujących meczów! Mamy nadzieję, że taki "trening" zaowocuje lepszymi wynikami w potyczkach o finał wojewódzki rozgrywany w ramach Lubuskiej Olimpiady Młodzieży.

Dziewczętom gratulujemy sportowej postawy, a rodzicom - Pani Katarzynie Wach i Panu Zbigniewowi Kaniowskiemu z całego serca dziękujemy za zorganizowanie i ufundowanie transportu oraz za opiekę nad dziećmi w czasie wyjazdu!
Mamy awans do 1/2 finału wojewódzkiego w mini piłce siatkowej "4" dziewcząt!!!

Podopieczne p. Anny Bujanowskiej - uczennice klasy 6B ((Oliwia Frączak, Ola Kaniowska, Tatiana Martyniuk, Nikola Pawlina, Karolina Kukulska, Julita Michalak, Natalia Pełszyk, Zuzia Specka, Paulina Gierczyńska, Kinga Żuk, Katarzyna Kaszczyńska, Weronika Kwiatkowska, Marta Harasimowicz, Maja Kolodziejczak, Malgosia Matuszak) wywalczyły w Drezdenku awans do 1/2 finału wojewódzkiego w mini piłce siatkowej "4" dziewcząt, który odbędzie się 13.04.

Gratulujemy naszym siatkarkom i życzymy powodzenia w walce o wejście od finału wojewódzkiego!!!Hurrraaaa!!! Jesteśmy MISTRZYNIAMI Gorzowa!!!

16.02.2016 r. uczennice klasy 6B (Oliwia Frączak, Ola Kaniowska, Tatiana Martyniuk, Nikola Pawlina, Karolina Kukulska, Julita Michalak, Natalia Pełszyk, Zuzia Specka, Paulina Gierczyńska, Kinga Żuk) zdobyły złoto w turnieju mini piłki siatkowej dziewcząt w kategorii "4". Rozgrywki organizowane były w ramach Gorzowskiej Spartakiady Młodzieży. Podopieczne p. Ani Bujanowskiej pokonały w finale SP 5, SP 10 oraz SP 9, uzyskując tym samym prawo do reprezentowania naszego miasta i szkoły w rozgrywkach rejonowych, które odbędą się w Drezdenku 15.03.

Bardzo serdecznie gratulujemy naszym siatkarkom i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy!
  
Siatkarki SP 17 w Nowej Soli :)

   W czasie, gdy wszyscy leniuchowali po świątecznym obżarstwie, nasze siatkarki wyjechały na Ogólnopolski Turniej Mini Piłki Siatkowej Dziewcząt "ARESIK" w Nowej Soli.
   29.12.2015 r. podopieczne p. Beaty Gerstenkorn i p. Ani Bujanowskiej - uczennice klas 6b i 5b - rywalizowały z zawodniczkami z całej Polski. Do rozgrywek zgłosiło się kilkadziesiąt zespołów w każdej kategorii wiekowej!!! Po całodniowej, bardzo wyczerpującej batalii, uczennice SP 17 z poczuciem spełnienia wróciły do Gorzowa.
   Gratulujemy zaangażowania, poświęcenia i udziału oraz życzymy kolejnych sukcesów! :)
MIKOŁAJKOWY TURNIEJ w Sulechowie

   05.12.2015 r. siatkarki SP 17 (uczennice klas 5b i 6b) wzięły udział w Mikołajkowym turnieju mini piłki siatkowej dziewcząt zorganizowanym w Sulechowie. W sobotnich rozgrywkach wzięło udział wiele drużyn z całego województwa. Nasze dziewczęta godnie reprezentowały miasto Gorzów Wlkp. oraz SP 17. Podopiecznym p. Ani Bujanowskiej - Oli Kaniowskiej, Karolinie Kukulskiej, Oliwii Frączak i Natalii Pełszyk udało się zająć wysokie 4 miejsce. Podium przegrały po zaciętym boju w tie breaku. Wszystkie zawodniczki otrzymały pamiątkowy dyplom oraz czekoladę.
   Gratulujemy naszym siatkarkom i życzymy kolejnych sukcesów!!!Zawody unihokeja
16.11.2015 r. uczennice naszej szkoły w składzie: Oliwia Frączak, Ola Kaniowska, Tatiana Martyniuk, Nikola Pawlina, Karolina Kukulska, Julita Michalak, Natalia Pełszyk, Małgosia Matuszak, Zuzia Specka (klasa 6b) oraz Donata Gierłowska (klasa 6a) brały udział w zawodach unihokeja organizowanych w ramach Gorzowskiej Spartakiady Młodzieży. Mimo walecznej postawy, nie udało się dziewczynkom wywalczyć udziału w finale - zabrakło nam tylko 1 bramki!!! No cóż - taki jest sport...
   Mimo wszystko jesteśmy dumni z naszych uczennic! Gratulujemy im bardzo serdecznie i życzymy dalszych sukcesów!               
Biegi przełajowe   
W dniu 23.10.2015 r. w Lipkach Wielkich miał miejsce finał wojewódzki w Indywidualnych Biegach Przełajowych zorganizowany w ramach Lubuskiej Olimpiady Młodzieży. Naszą szkołę reprezentowało troje uczniów: Zuzanna Ren (kl. 5b), Marceli Gabrusiewicz (kl. 5b) oraz Natalia Pełszyk (kl. 6b).
    W kategorii dziewcząt startowało 178 zawodniczek, natomiast na starcie w kategorii chłopców ustawiło się 185 zawodników. Nasi reprezentanci, po wyczerpującym biegu, uplasowali się w połowie stawki. Poziom zawodów był naprawdę baaaardzo wysoki a pogoda nie rozpieszczała, dlatego Zuzia, Marceli i Natalia zasługują na ogromne brawa i gratulacje!Dnia 01.10.2014roku  Sztafetowych Biegach Przełajowych  dziewczęta zajęły II miejsce, natomiast chłopcy IX miejsce w Gorzowie Wlkp.  W zawodach wzięli udział uczniowie, którzy brali udział w Indywidualnych  Biegach Przełajowych.


   Gorzowska Spartakiada Młodzieży
INDYWIDUALNE BIEGI PRZEŁAJOWE I SZTAFETOWE BIEGI PRZEŁAJOWE

Dnia 29.09.2015r. odbyły się Indywidualne Biegi Przełajowe w ramach Gorzowskiej Spartakiady    Młodzieży. W zawodach uczniowie startują w dwóch kategoriach wiekowych:klasy V i młodsze i klasy VI z podziałem na dziewczęta i chłopców.
W zawodach wzięły udział:
Dziewczęta klas V i młodsze:
Zuzanna Ren
Garus Julia
Łysak Anna
Małas Nikola
Bilińska Hanna
Tatur Martyna
Macugowska Urszula

Dziewczęta klas VI

Pełszyk Natalia
Harasimowicz Marta
Martyniuk Tatiana
Gierłowska Donata
Olaniuk Julia
Kukulska Karolina
Girczyńska Paulina


Najlepsza w kategorii V i młodsze była Zuzanna Ren zajęła -I V m.,najlepsza w kategorii klas VI-Pełszyk Natalia  zajęła   –VIII m.
Łączna klasyfikacja dziewcząt – III miejsce w Gorzowie Wlkp.

W zawodach wzięli udział:
Chłopcy klas V i młodszy
Sztachański Filip
Bartków  Krystian
Brzyski Wiktor
Cimander Jakub
Kowalski Michał
Gabrusiewicz Marcel


Chłopcy klas VI
Jędrzejczak Dawid
Olszta Marceli
Wieremski Przemysław
Łajca Dawid
Migoda Norbert


Łączna klasyfikacja chłopców– XII miejsce w Gorzowie Wlkp.Lubuski Festiwal Siatkówki


Uczniowie SP 17 wzięli udział w Lubuskim Festiwalu Siatkówki, który odbył się w hali sportowej LO nr 1 przy ulicy Puszkina. W turnieju wzięło udział 10 zespołów trzyosobowych. Zawody rozgrywane były w formule Pucharu Świata w siatkówce a szkoły reprezentowały kraje biorące w nim udział. Nasi uczniowie reprezentowali Polskę (kl. VI) i Wenezuelę (kl. V). Przed zawodami zawodnicy mieli spotkanie z „mistrzem”- Marcinem Prusem 97-krotnym reprezentantem Polski w piłce siatkowej. Przeprowadził on również trening, w którym uczestniczyli wszyscy uczestnicy festiwalu. Po treningu odbył się turniej siatkówki, w którym nasi uczniowie zajęli 5 i 8 miejsce.


Dużą atrakcją festiwalu był Puchar i medale Mistrzostw Świata, które odbyły się w 2014r. w Polsce.Zegar
Filmoteka SzkolnaSerwis Miejski Gorzów Wlkp. www.gorzow.pl

Lokalny portal informacyjny

Wojewódzki Ośrodek Metodyczny www.womgorz.edu.pl

Kuratorium Oświaty

Ministerstwo Edukacji Narodowej www.men.gov.pl/

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Poznaniu www.oke.poznan.pl

Centralna Komisja Egzaminacyjna www.cke.edu.pl

Portal oświata www.oswiata.org.pl

Głos nauczycielski www.glos.pl