AGRESJI I PRZEMOCY STOP!!! Drukuj
W dniach od 8 do 12 maja w naszej szkole przeprowadzona zosta³a akcja "AGRESJI I PRZEMOCY STOP!". Uczniowie i nauczyciele podjêli wiele działań w celu wyeliminowania agresji w naszej szkole oraz wzrostu bezpieczeñstwa wszystkich uczniów.

Podczas akcji:- wykonaliśmy plakaty, - opracowaliśmy logo AGRESJI I PRZEMOCY STOP, które umieściliśmy  w każdym gabinecie i na korytarzach szkoły, przygotowaliśmy numer specjalny wydania gazetki szkolnej i umieściliśmy ją na drzwiach gabinetów, - w środę ubraliśmy się na czerwono i pomarańczowo, a nauczyciele mieli przypięte idenryfikatory z logo, - klasy piąte i szóste uczestniczyły w spotkaniu z pania policjant Iwoną Hornicką z Sekcji Prewencji, - wybrane klasy uczestniczyły w happeningu "Nie daj się omotać", - wspólnie z wychowawcami i katechetami wyknaliśmy "Łańcuch dobrych myśli", - ponadto na lekcjach wychowawczych ułożyliśmy KLASOWY KODEKS MORALNY a na lekcjach języka polskiego - manifest- by szkoła była wolna od zachowań gresywnych i przemocy, - przeprowadziliśmy też ankiety.
           Wierzymy, że podjęte działania przyczyniły się do uświadomienia uczniom, co to jest agresja, jakie sa jej przejawy, jak opanowywać złość oraz wpłynęły na zmniejszenie sytuacji przykrych w naszej szkole. Działania te będą kontynuowane w kolejnych latach.             Głównymi organizatorami akcji są: p. Karolina Przybysz, p.Barbara Śmierciak, p.Grzegorz Trześniowski.