header image
N
Aktualno軼i
Kalendarz roku szkolnego
Sport
Filmoteka Szkolna
KOΜ FILMOWE
Biblioteka - aktualno軼i
Rekrutacja
Jubileusz 50-lecia
Jubileusz 45-lecia
Projekty unijne
Historia szko造
Patron szko造
Misja i wizja szko造
Dyrekcja
Pedagog / Psycholog
Grono pedagogiczne
Rzecznik Praw Ucznia
安ietlica
Sekretariat
Dokumenty szko造
Osi庵ni璚ia uczni闚
Telewizja Szkolna
u
Dzwonki
Po lekcjach
Ciekawe linki
Plan lekcji
Konkursy
r
Zebrania
Egzamin 鏀moklasisty
Obiady w szkole
K
Adres:
ul. Warszawska 19
66-400 Gorzów Wlkp.

Telefon:

0957320347

Email:
zso3@edu.gorzow.pl
Historia szko造 Drukuj
        
      Szko豉 Podstawowa nr 17 w Gorzowie Wlkp. zosta豉 zbudowana z inwestycji szkolnych i przekazano j do u篡tku w dniu 6 wrze郾ia 1965 r. W tym dniu rozpocz窸a sw prac dydaktyczno-wychowawcz i od tego te czasu datuje si jej historia. Nauk rozpocz窸o wówczas 876 uczniów , a prac 25 nauczycieli.
        Organizatorem tej szko造 i pierwszym jej kierownikiem zosta mianowany przez Wydzia O鈍iaty Prezydium Powiatowej Rady Narodowej w Gorzowie Wlkp. mgr Jerzy Wi郾iowski, który od kwietnia 1965 r. przebywa na budowie szko造, a lipcu i sierpniu sprowadza sprz皻 szkolny i pomoce naukowe, przyjmowa skierowanych przez Wydzia O鈍iaty nauczycieli, przyjmowa uczniów, opracowa plan pracy szko造 na rok szkolny 1965/1966. Zast瘼c kierownika szko造 zosta Piotr Franków.
         W roku szkolnym 1971-72  grono nauczycielskie na Radzie Pedagogicznej wyst徙i這 z inicjatyw nadania szkole imienia wybranego Patrona. Po ogólnoszkolnej dyskusji wytypowany zosta poeta Adam Mickiewicz. Od 1973 roku rozpocz皻o w  szkole prace maj帷e na celu przybli瞠nie uczniom postaci przysz貫go patrona. 17 maja 1974 roku odby豉 si wielka uroczysto嗆 nadania szkole imienia Adama Micikiewicza i wr璚zenia sztandaru. Od nast瘼nego roku szkolnego tradycj sta造 si coroczne obchody Dnia Patrona Szko造.

   6 wrze郾ia 1965 r.

            Na placu przed szko陰 zebrali si uczniowie wraz z wychowawcami, oczekuj帷 na uroczyst chwil przekazania budynku szkolnego do u篡tku oraz na otwarcie nowego roku szkolnego. Przybyli równie rodzice uczniów. Uroczysto嗆 inauguracyjn przybyli: przewodnicz帷y Prezydium Miejskiej Rady Narodowej Zenon Bauer, przedstawiciele Wydzia逝 O鈍iaty z inspektorem szkolnym Stanis豉wem Filpczykiem i podinspektorem szkolnym, przedstawiciel Zwi您ku Nauczycielstwa Polskiego Jaros豉w Kania, przedstawiciel KMPZPR Stanis豉w K璠zierawski.
                Zak豉dem Opieku鎍zym Szko造 zosta豉 Gorzowska Drukarnia Akcydensowa.


1). W g喚bi pawilon boczny przeznaczony na 鈍ietlic i stoówk szkoln.
2). Ostanie prace wyko鎍zeniowe na korytarzach szkolnych w sierpniu 1965 r


3). Pierwsza w szkole klasa VIII po reformie szkolnictwa podstawowego-17 czerwca 1967 r.
4). Korytarz drugiego pi皻ra. Rok szkolny 1967-1968.5). Uczniowie klasy VIII A na lekcji w gabinecie fizyko--chemicznym (1967/1968 r.).
6). Pan Wojciech Rother - nauczyciel fizyki i chemii  w swojej pracowni podczas lekcji (1967/1968r.).
7). Przed map na lekcji geografii odpowiada ucze  kl. VII D (1967/1968 r.).
8). Klasa VII D(1967/1968 r.).

            Szkolne ko這 sportowe

      15 wrze郾ia 1965 roku rozpocz窸o swoj dzia豉lno嗆 Szkolne Ko這 Sportowe. Przewodnicz帷ym zarz康u SKS-u zosta Zygmunt Trafis, sekretarzem-Pawe Modrzejewski, skarbnikiem- Zygmunt Gabryniewski, kronikarzem- Juliusz Go喚biowski. Opiekunem ca貫go zespo逝 m這dych sportowców zosta Jerzy Gerstenkorn. Utworzone zosta造 równie sekcje: pi趾i siatkowej i ogólnorozwojowa.Zegar
Filmoteka SzkolnaSerwis Miejski Gorzów Wlkp. www.gorzow.pl

Lokalny portal informacyjny

Wojewódzki O鈔odek Metodyczny www.womgorz.edu.pl

Kuratorium O鈍iaty

Ministerstwo Edukacji Narodowej www.men.gov.pl/

Okr璕owa Komisja Egzaminacyjna w Poznaniu www.oke.poznan.pl

Centralna Komisja Egzaminacyjna www.cke.edu.pl

Portal o鈍iata www.oswiata.org.pl

G這s nauczycielski www.glos.pl