header image
N
Aktualności
e-dziennik
NABÓR 2019
Kalendarz roku szkolnego
Sport
Filmoteka Szkolna
KOŁO FILMOWE
Biblioteka - aktualności
Jubileusz 50-lecia
Jubileusz 45-lecia
Projekty unijne
Historia szkoły
Patron szkoły
Misja i wizja szkoły
Dyrekcja
Pedagog / Psycholog
Grono pedagogiczne
Rzecznik Praw Ucznia
Świetlica
Sekretariat
Dokumenty szkoły
Osiągnięcia uczniów
Telewizja Szkolna
u
Dzwonki
Po lekcjach
Ciekawe linki
Plan lekcji
Konkursy
r
Zebrania
Egzamin ósmoklasisty
Obiady w szkole
K
Adres:
ul. Warszawska 19
66-400 Gorzów Wlkp.

Telefon:

0957320347

Emai:
17gorz@gmail.com
KOŁO FILMOWE
Obchody DBI 2018 Drukuj
 
Zakończyliśmy działania związane z obchodami Dni Bezpiecznego Internetu 2018 pod hasłem: “Tworzymy kulturę szacunku w sieci” Programu Safer Internet.
Inicjatywa z jaką wyszliśmy polegała na zorganizowaniu lokalnej kampanii medialnej, w której wzięli udział nasi uczniowie, nauczyciele, rodzice, szeroka społeczność portalu YouTube oraz mieszkańcy Gorzowa.
Przeprowadziliśmy szereg działań, które przybliżyły problematykę bezpieczeństwa online, a także promowały pozytywne wykorzystywanie internetu.
Wśród wydarzeń, które cieszyły się dużym zainteresowaniem były m.in.: Turniej Młodych Cybernautów Siedemnastki, Happening, akcja Wyzwanie na ścianie: Jestem za! kulturą i szacunkiem w sieci, warsztaty z trenerką programu Cybernauci z Fundacji Nowoczesna Polska, realizacja sondy telewizyjnej, w której pytaliśmy uczniów o różne zagadnienia związane z siecią oraz wizyta w TVP3 Gorzów Wlkp. z zapowiedzią DBI 2018 w naszej szkole.
Duże podziękowania należą się uczniom z koła telewizyjnego, zaangażowanym w przygotowanie materiału filmowego na DBI 2018. Realizacja kampanii rozwinęła u naszych uczniów kompetencje medialne, informacyjne, informatyczne oraz społeczne. Praca z informacją, kreatywne korzystanie z mediów przełożyły się na wspólne działania nawiązujące relacje z innymi organizacjami i lokalnymi mediami.
Kampania w mediach lokalnych:
Kalejdoskop - zobacz
Wiadomości TVP3 Gorzów Wlkp.- zobacz
Kampania internetowa:
www.gorzow.pl oraz www.gorzow24.pl

W czasie trwania Dni Bezpiecznego Internetu realizowaliśmy materiał filmowy, który wysłaliśmy na ogólnopolski konkurs na najlepszą inicjatywę DBI 2018.

Szkolni koordynatorzy DBI 2018:Małgorzata Miszczak i Grzegorz Trześniowski
Zapraszamy do oglądania:


Czytaj całość...
Z Korsakiem przez las-premiera filmu naszych uczniów Drukuj
 
7 marca  w Izbie pamięci Włodzimierza Korsaka w Kłodawie odbyła się pemiera filmu animowanego pt. „Z Korsakiem przez las”, którego twórcami są uczennice z Pracowni Filmoteki Szkolnej ZSO nr 3 w Gorzowie Wlkp. pod opieką Liderki Małgorzaty Miszczak.
Gospodarze wydarzenia, pracownicy Nadleśnictwa Kłodawa, Nadleśniczy pan Tomasz Kalembkiewicz, Zastępca Nadleśniczego pan Tadeusz Szyszko oraz pani Katarzyna Grześkowiak, starszy referent do spraw edukacji leśnej dołożyli wszelkich starań, by dzień premiery filmu uczniów stał się dla nich niezapomniany. I taki był za sprawą atmosfery, która zapanowała tego dnia w Korsakówce. Wśród zaproszonych gości byli m.in. pani Helena Skonieczka - wnuczka Włodzimierza Korsaka, pan Eugeniusz Dobaczewski - wnuk Włodzimierza Korsaka, pan Jan Majewski - Przewodniczący Gorzowskiego Oddziału SITLiD (Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Leśnictwa i Drzewnictwa), pan Władysław Chrostowski - specjalista z zakresu ochrony zabytków, były wojewódzki konserwator zabytków, pani Zofia Nowakowska - założycielka Klubu Pioniera Miasta Gorzowa, przyaciółka i osoba szeroko promująca pamięć o Włodzimierzu Korsaku, pani Monika Kowalska z Muzeum Lubuskiego w Gorzowie Wlkp., z działu historii i regionu, pan Janusz Hwozdyk, dyrektor ZSO nr 3 w Gorzowie Wlkp.
 
Nie mogło zabraknąć najważniejszych w tym dniu- uczniów szkół podstawowych z Gorzowa i Kłodawy, czyli widowni dziecięcej, do której kierowany jest film o Korsaku. To oni byli pierwszymi, którzy wypowiadali się na temat filmu zaraz po jego projekcji, zakończonej gromkimi brawami. Oliwia z klasy 4 c SP 17 podkreśliła, „że film jest bardzo fajny i że warto go pokazać innym dzieciom. Przybliża postać Korsaka, pokazuje jakim człowiekiem był  na co dzień, co robił w swoim życiu i czym się pasjonował…”, Amelia z tej samej klasy powiedziała: „przygody pana Korsaka, które są pokazane w filmie są bardzo ciekawe i pouczające, bo można z nim zwiedzać las i wiele się od niego nauczyć. I dobrze, że uczniowie zrobili taki film, bo przyda się innym, by dowiedzieli się jak bardzo ciekawe było życie pana Korsaka…”
Także pozostali goście byli pod wrażeniem obrazu filmowego, który zrealizowała młodzież z Trójki. Podkreślali jak ważne jest to, że powstał film, który przybliża postać wielkiego miłośnika przyrody, jakim był Włodzimierz Korsak właśnie młodym pokoleniom, które będą odwiedzać Korsakówkę. Wnukowie obecni na premierze nie kryli swojego uznania dla twórców filmu, doceniając ogrom pracy, zaangażowania i serce włożone w jego realizację.
 
Jak podkreśliła pani Monika Kowalska z Muzeum Lubuskiego, inicjatywa ta z pewnością przyczyni się do lepszego poznania i popularyzacji wiedzy na temat postaci Włodzimierza Korsaka – pisarza, artysty, przyrodnika, podróżnika, pioniera ochrony przyrody i pioniera miasta Gorzowa Wielkopolskiego.
W trakcie spotkania można było usłyszeć ciekawe opowieści oraz anegdoty związane z postacią Korsaka, które zaprezentowali jego najbliżsi. Ostatnim punktem wydarzenia było oglądanie wystawy poświęconej życiu i twórczości Włodzimierza Korsaka, człowieka który całe swoje życie poświęcił polskiej przyrodzie.
Nadleśnictwo Kłodawa-kliknij

Dokumentację filmową i fotograficzną przygotowali uczniowie z koła telewizyjnego pod opieką pana Grzegorza Trześniowskiego.
Dzień Bezpiecznego Internetu w SP17 Drukuj
Dzisiaj w naszej szkole było głośno i kolorowo, a to za sprawą klasy 4c i Koła filmowo telewizyjnego pod opieką p. M. Miszczak i p. G. Trześniowskiego. Uczniowie w Dzień Bezpiecznego Internetu zorganizowali w holu szkolnym happening poświęcony zagrożeniom pochodzącym z sieci. Uczniowie w specjalnie przygotowanych strojach zawierających logo komunikatorów internetowych i portali społecznościowych zaśpiewali piosenkę "Przytul hejtera" i skandowali przez megafon hasła zachęcające do kultury w sieci. W szkole było głośno do tego stopnia, że przyjechała do nas gorzowska telewizja TVP3.

Zobaczcie co zarejestrowali. TVP3 Gorzów


Dzień Bezpiecznego Internetu w SP17 Drukuj
 Dzisiaj w naszej szkole było głośno i kolorowo, a to za sprawą klasy 4c i Koła filmowo telewizyjnego pod opieką p. M. Miszczak i p. G. Trześniowskiego. Uczniowie w Dzień Bezpiecznego Internetu zorganizowali w holu szkolnym happening poświęcony zagrożeniom pochodzącym z sieci. Uczniowie w specjalnie przygotowanych strojach zawierających logo komunikatorów internetowych zaśpiewali piosenkę "Przytul hejtera"i skandowali przez megafon hasła zachęcające do kultury w sieci. W szkole było głośno do tego stopnia, że przyjechała do nas TVP3
Zobaczcie co zarejestrowali.
INTERNET OKIEM UCZNIA Drukuj
  W ramach realizacji kompleksowego projektu kształtowania bezpiecznych postaw w sieci -CYBERNAUCI uczniowie z koła filmowego zrealizowali sondę filmową: INTERNET OKIEM UCZNIA. Pytali swoich kolegów i koleżanki: co wiedzą na temat Internetu? Okazuje się, że wiedzą bardzo dużo. Zobacz film

Warsztaty filmowe i historyczne o dziedzictwie kulturowym Drukuj
 
 W grudniu odbyły się warsztaty filmowe oraz historyczne o dziedzictwie kulturowym w ramach ogólnopolskiego konkursu filmowego ZABYTKOMANIA.

Główny cel warsztatów to upowszechnianie wiedzy o zabytkach i nawiązanie więzi społecznej z lokalnym dziedzictwem oraz rozwijanie pasji filmowej wśród młodych ludzi. Organizatorem konkursu jest Narodowy Instytut Dziedzictwa we współpracy z Polskim Instytutem Sztuki Filmowej.
 Uczniowie klas szóstych i siódmych, działający w szkolnym kole filmowym uczestniczyli w dziennikarskich warsztatach filmowych, które miały miejsce w Muzeum Lubuskim im. Jana Dekerta w Gorzowie. Pod opieką profesjonalistów, pani Katarzyny Szczuki-Niezabitowskiej - dziennikarki TVP Kultura, reporterki i wydawcy, edukatorki zaangażowanej w projekt warsztatów filmowych Studia Filmoteki Szkolnej "Zabytkomania" oraz operatora filmowego pana Marcina Kawki zdobywali szlify dziennikarzy filmowych, ucząc się przeprowadzania i filmowania wywiadów.
 
Warsztaty filmowo-aktorskie - teoria i praktyka dla uczniów Drukuj

W ramach programu „Wędrujący Filmoznawcy” zorganizowanych z inicjatywy p. Małgorzaty Miszczak - liderki Filmoteki Szkolnej w Pracowni Filmoteki ZSO nr 3- Szkoła Podstawowa nr 17 w Gorzowie Wlkp., Wędrująca Filmoznawczyni Marta Matuszak przeprowadziła warsztaty filmowo-aktorskie dla uczniów klas VI i VII szkół podstawowych oraz klas gimnazjalnych.
Uczestnicy dowiedzieli się, jak zmieniała się sztuka aktorska na przestrzeni 100 lat kina, jakimi środkami wyrazu posługiwali się aktorzy w kinie niemym, dźwiękowym i współczesnym. Fragmenty różnych adaptacji filmowych "Opowieści wigilijnej", które zaprezentowała pani Marta Matuszak, posłużyły do porównania przełomowych momentów w historii kina.

Kolejnym punktem spotkania było omówienie elementów języka filmu, ruchów kamery, rodzajów montażu obrazu i dźwięku, czyli “abecadło filmowe”, które każdy młody filmowiec powinien znać.
Założeniem drugiej części warsztatów była praca zespołowa uczniów oraz ich opiekunów. Powstały grupy filmowe, które uczestniczyły w ćwiczeniach kamerowych - tematycznych “stacyjkach”. Losowane tematy ćwiczeń wymagały przy realizacji zadania ustalenia wielkości planów filmowych, długości ujęć oraz odpowiedniego ustawienia kamery do nagrania wywiadu, dialogu trzech osób, nagrania sceny na plaży z perspektywy ptasiej. Uczniowie i nauczyciele mieli okazję tworzyć kreacje aktorskie przed kamerą, albo stanąć za kamerą jako reżyserzy i operatorzy.
Szkoły i instytucje uczestniczące w warsztatach: Biblioteka Pedagogiczna WOM w Gorzowie Wlkp., Szkoła Podstawowa nr 13, Szkoła Podstawowa nr 17, Szkoła Podstawowa nr 12, Zespół Szkół nr 14, Zespół Szkół Odzieżowych.
Zajęcia filmowo-aktorskie prowadzone przez Wędrującą Filmoznawczynię zostały ocenione jako bardzo ciekawe i przydatne do dalszych filmowych działań uczniów i nauczycieli gorzowskich szkół.
Wydarzenia zrealizowano w ramach programu Filmoteka Szkolna we współpracy z Filmoteką Narodową – Instytutem Audiowizualnym przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.


Warsztaty animacji poklatkowej Drukuj
 

W styczniu w Pracowni Filmoteki Szkolnej ZSO nr 3-SP nr 17 odbyły się II Warsztaty animacji poklatkowej "Poruszyć obraz". Uczniowie trzech gorzowskich szkół podstawowych oraz szkoły podstawowej z Baczyny, po raz pierwszy stanęli przy stanowiskach animacyjnych i zrealizowali według własnego pomysłu krótkie etiudy pod hasłem "Pewna historia kulki z plasteliny". Zanim jednak przystąpili do pracy, wzięli udział w warsztacie teoretycznym, zdobywając wiedzę na temat etapów tworzenia animacji poklatkowej, o roli scenariusza, storyboardu. Omawiając techniki animacji, obejrzeli filmy uczniów ZSO nr 3, którzy od kilku lat zajmują się ich realizacją. Zobaczyli między innymi animacje wycinankowe, lalkowe, plastelinowe oraz mieszane (połączenie różnych technik, m.in. sypkiej i wycinankowej). O tym, że najważniejszy jest pomysł na film mogli się przekonać, gdy pracowali nad fabułą swoich filmów na podstawie zaproponowanego hasła. Praca zespołowa dała im mnóstwo satysfakcji, co było wyraźnie widać przy tworzeniu plastelinowych postaci, animowaniu i wykonywaniu zdjęć.

W Pracowni Filmoteki Szkolnej w Gorzowie Wlkp. od lat powstają animacje. Ostatnia produkcja to niedawno ukończony film poświęcony Włodzimierzowi Korsakowi – niebawem będzie jego premiera.

Spotkanie zrealizowano w ramach programu Filmoteka Szkolna we współpracy z Filmoteką Narodową – Instytutem Audiowizualnym przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Prowadzenie warsztatów: Małgorzata Miszczak, liderka Filmoteki Szkolnej.


. Drukuj
<< Start < Poprzednia 1 2 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 16 - 24 z 24
Zegar
Filmoteka SzkolnaSerwis Miejski Gorzów Wlkp. www.gorzow.pl

Lokalny portal informacyjny

Wojewódzki Ośrodek Metodyczny www.womgorz.edu.pl

Kuratorium Oświaty

Ministerstwo Edukacji Narodowej www.men.gov.pl/

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Poznaniu www.oke.poznan.pl

Centralna Komisja Egzaminacyjna www.cke.edu.pl

Portal oświata www.oswiata.org.pl

Głos nauczycielski www.glos.pl