header image
N
Aktualności
Kalendarz roku szkolnego
Sport
Filmoteka Szkolna
KOŁO FILMOWE
Biblioteka - aktualności
Rekrutacja
Jubileusz 50-lecia
Jubileusz 45-lecia
Projekty unijne
Historia szkoły
Patron szkoły
Misja i wizja szkoły
Dyrekcja
Pedagog / Psycholog
Grono pedagogiczne
Rzecznik Praw Ucznia
Świetlica
Sekretariat
Dokumenty szkoły
Osiągnięcia uczniów
Telewizja Szkolna
u
Dzwonki
Po lekcjach
Ciekawe linki
Plan lekcji
Konkursy
r
Zebrania
Egzamin ósmoklasisty
Obiady w szkole
K
Adres:
ul. Warszawska 19
66-400 Gorzów Wlkp.

Telefon:

0957320347

Email:
zso3@edu.gorzow.pl
KOŁO FILMOWE
Warsztaty animacji poklatkowej PORUSZYĆ OBRAZ Drukuj

15 grudnia 2018 r. w Pracowni Filmoteki Szkolnej ZSO nr 3-SP nr 17 w Gorzowie Wlkp. odbyła się trzecia edycja warsztatów animacji poklatkowej "Poruszyć obraz". Uczniowie gorzowskich szkół podstawowych, a wśród nich również naszej, po raz pierwszy stanęli przy stanowiskach animacyjnych i posługując się techniką plastelinową i wycinankową, zrealizowali według własnego pomysłu krótkie etiudy.

Relacja w warsztatów animacji poklatkowej-zobacz
Małe wielkie dzieła filmowe uczniów- zobacz

Zanim jednak zaczęli swoją przygodę z filmem animowanym, dowiedzieli się jak powstało kino, poznając m.in. pierwsze urządzenia do projekcji filmów. Testowali działanie niektórych z nich, dzięki czemu łatwiej było im zrozumieć sekrety animacji poklatkowej. Mieli również okazję rozmawiać o zawodach filmowych, uznając jednogłośnie, że każdy jest równie ważny.


Czytaj całość...
Warsztaty animacji poklatkowej Drukuj
 Kto chętny? Zapraszamy. Zapisy u p. Małgorzaty Miszczak.
 
Warsztaty filmoznawcze w Pracowni Filmoteki Szkolnej Drukuj
 
28.11.2018 r. w Pracowni Filmoteki ZSO nr 3-SP nr 17 w Gorzowie Wlkp. odbyły się warsztaty filmoznawcze SZTUKA OBRAZU FILMOWEGO, CZYLI JAK PATRZEĆ, BY ZOBACZYĆ. Filmoznawca dr Adam Domalewski oraz lokalna Liderka Filmoteki Szkolnej, Małgorzata Miszczak przyjęli w gościnne progi Pracowni, uczniów i nauczycieli z trzech gorzowskich szkół.
 

Głównym tematem warsztatów były zagadnienia dotyczące języka filmu, planów filmowych, zasad  kadrowania, ruchów kamery, tworzenia scenariusza. Uczniowie pracowali w grupach, by wspólnie znaleźć odpowiedzi związane z ujęciem filmowym, analizowali sceny filmowe, omawiali zasady według których buduje się wypowiedź filmową. Poznawali sposoby kompozycji kadru, podejmowali udane próby rozpoznawania i nazywania elementów języka filmu i określali ich funkcje w filmie.

Na zakończenie uczniowie obejrzeli film K. Kieślowskiego „Z punktu widzenia nocnego portiera” z pakietu Filmoteki Szkolnej. Po projekcji uczniowie analizowali film, w oparciu o wiedzę, którą nabyli na warsztacie.
 

Warsztaty zorganizowane zostały w ramach ogólnopolskiego programu edukacji filmowej Filmoteka Szkolna we współpracy z Filmoteką Narodową – Instytutem Audiowizualnym przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.


Społecznik Roku 2018 Drukuj
 
 Grupa filmowa działająca przy Pracowni Filmoteki Szkolnej i Szkolna TV17,  uczniowie- reporterzy oraz opiekunowie p. Małgorzata Miszczak i p. Grzegorz Trześniowski wraz z panią Dyrektor Moniką Makowską mieli zaszczyt brać udział w XVII Wojewódzkich Obchodach Dnia Pracownika Socjalnego. 26 listopada zaproszeni zostali przez Wojewodę Lubuskiego do gorzowskiego teatru, gdzie wręczono statuetki laureatom i wyróżnienia nominowanym w Konkursie Społecznik Roku w Pomocy Społecznej woj. lubuskiego.
 

 Ekipa filmowa uświetniła Galę materiałem filmowym, który stanowił główny element tego wydarzenia. W filmie zapowiadaliśmy 7 nominowanych do tytułu najlepszego społecznika w województwie lubuskim.

Zarówno nasi aktorzy jak i uczniowie, którzy pomagali przy realizacji filmu spisali się na medal. Efekty ich pracy zobaczcie w materiale filmowym (po kliknięciu na obrazek poniżej)

 
Patriotyczne refleksje- sonda filmowa. Drukuj
 
Grupa filmowa działająca przy Pracowni Filmoteki Szkolnej i Szkolna TV17 postanowiły włączyć się w realizację Miesiąca Patriotycznego w naszej szkole. Młodzi filmowcy zrealizowali sondę filmową, zadając pytania związane z hasłami: ojczyzna, patriotyzm, niepodległość. Odpowiadali na nie i młodsi i starsi uczniowie Siedemnastki. Zobaczmy efekty ich pracy.
Zapraszamy do obejrzenia- film cz. 1. oraz  film cz. 2.

Sukces filmowców-animatorów Drukuj
Gratulacje dla młodych filmowców naszej szkoły za zajęcie I miejsca w VII Międzynarodowym Przeglądzie Filmów Animowanych Dzieci i Młodzieży HALO ECHO 2018
 
Kolejne warsztaty w Pracowni Filmoteki Szkolnej Drukuj
 
Jak budować  przestrzeń filmową? Co to jest  montaż wewnątrzkadrowy?  Dlaczego warto stosować  jazdę towarzyszącą kamery? Jak ustawić kamerę przy filmowaniu rozmów? Na co zwracać uwagę, by zaskakiwać widza...
To tylko niektóre zagadnienia poruszane podczas kilkugodzinnego warsztatu w Pracowni Filmoteki Szkolnej ZSO nr 3-SP 17 w Gorzowie. Uczestniczyli w nim uczniowie  ze Szkoły Podstawowej nr 17 im. A. Mickiewicza oraz Zespołu Szkół nr 14 im. Ambasadorów Praw Człowieka w Gorzowie Wielkopolskim. 
 
Fakt, że nasza szkoła posiada Pracownię Filmoteki Szkolnej stwarza wyjątkowe okazje na spotkania z nietuzinkowymi gośćmi.
Wczoraj w ramach Filmowego Tygodnia mieliśmy  uczestniczyliśmy w warsztatach filmowych z reżyserem, scenarzystą, autorem wielu filmów dokumentalnych i reportaży, laureatem nagród festiwalowych, m.in. w Los Angeles, Seulu, Wiedniu, Poznaniu i Krakowie, wreszcie edukatorem filmowym, niezwykle cierpliwym i  bardzo ciekawie opowiadającym o filmach, panem Igorem Mołodeckim. 
 
To nie koniec filmowych działań Pracowni. Już po wakacjach kolejne spotkania z twórcami i ciekawymi ludźmi filmu. Zapraszamy!

Czytaj całość...
Tydzień Filmowy w Pracowni Filmoteki Szkolnej SP 17 Drukuj
 
Pierwsze warsztaty TYGODNIA FILMOWEGO w Pracowni Filmoteki Szkolnej ZSO nr 3 - SP 17 za nami. Na początek teoria dotycząca zagadnienia: Jak się robi filmy animowane?, połączona z testowaniem narzędzi filmowych, a potem pokaz filmów z OKA KALEJDOSKOPU! Według tego co mówili uczestnicy warsztatów było super. Już nie mogą doczekać się spotkania przy stołach do animacji...
 
 
Tydzień Filmowy w Pracowni Filmoteki Szkolnej SP nr 17 Drukuj
Szkoła Podstawowa nr 17 w Gorzowie Wlkp. zaprasza do udziału w wydarzeniach w ramach Tygodnia Filmowego. Organizatorem jest Pracownia Filmoteki Szkolnej ZSO nr 3, a adresatami nauczyciele, bibliotekarze, wychowawcy oraz uczniowie szkół podstawowych i gimnazjum.
Zapraszamy do udziału w pojedynczym wydarzeniu lub skorzystaniu z kilku propozycji Filmowego Tygodnia.  Spotkania realizowane są w ramach programu Filmoteka Szkolna we współpracy z Filmoteką Narodową – Instytutem Audiowizualnym przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.
Uczniowie SP 17 chętni do udziału w warsztatach filmowych proszeni są o zgłaszanie się do p. M. Miszczak.
 
Reportaż z premiery filmu naszych uczniów. Drukuj
Wciąż jeszcze wybrzmiewa echo premiery filmu animowanego  o Włodzimierzu Korsaku, którego autorkami są uczennice naszej szkoły. W Korsakówce, gdzie obył się pokaz filmu, nie zabrakło oczywiście ekipy filmowej z Siedemnastki, która pod opieką pana Grzegorza Trześniowskiego sfilmowała Wydarzenie. Zapraszamy do obejrzenia relacji filmowej.
 
Obchody DBI 2018 Drukuj
 
Zakończyliśmy działania związane z obchodami Dni Bezpiecznego Internetu 2018 pod hasłem: “Tworzymy kulturę szacunku w sieci” Programu Safer Internet.
Inicjatywa z jaką wyszliśmy polegała na zorganizowaniu lokalnej kampanii medialnej, w której wzięli udział nasi uczniowie, nauczyciele, rodzice, szeroka społeczność portalu YouTube oraz mieszkańcy Gorzowa.
Przeprowadziliśmy szereg działań, które przybliżyły problematykę bezpieczeństwa online, a także promowały pozytywne wykorzystywanie internetu.
Wśród wydarzeń, które cieszyły się dużym zainteresowaniem były m.in.: Turniej Młodych Cybernautów Siedemnastki, Happening, akcja Wyzwanie na ścianie: Jestem za! kulturą i szacunkiem w sieci, warsztaty z trenerką programu Cybernauci z Fundacji Nowoczesna Polska, realizacja sondy telewizyjnej, w której pytaliśmy uczniów o różne zagadnienia związane z siecią oraz wizyta w TVP3 Gorzów Wlkp. z zapowiedzią DBI 2018 w naszej szkole.
Duże podziękowania należą się uczniom z koła telewizyjnego, zaangażowanym w przygotowanie materiału filmowego na DBI 2018. Realizacja kampanii rozwinęła u naszych uczniów kompetencje medialne, informacyjne, informatyczne oraz społeczne. Praca z informacją, kreatywne korzystanie z mediów przełożyły się na wspólne działania nawiązujące relacje z innymi organizacjami i lokalnymi mediami.
Kampania w mediach lokalnych:
Kalejdoskop - zobacz
Wiadomości TVP3 Gorzów Wlkp.- zobacz
Kampania internetowa:
www.gorzow.pl oraz www.gorzow24.pl

W czasie trwania Dni Bezpiecznego Internetu realizowaliśmy materiał filmowy, który wysłaliśmy na ogólnopolski konkurs na najlepszą inicjatywę DBI 2018.

Szkolni koordynatorzy DBI 2018:Małgorzata Miszczak i Grzegorz Trześniowski
Zapraszamy do oglądania:


Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 1 - 15 z 19
Zegar
Filmoteka SzkolnaSerwis Miejski Gorzów Wlkp. www.gorzow.pl

Lokalny portal informacyjny

Wojewódzki Ośrodek Metodyczny www.womgorz.edu.pl

Kuratorium Oświaty

Ministerstwo Edukacji Narodowej www.men.gov.pl/

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Poznaniu www.oke.poznan.pl

Centralna Komisja Egzaminacyjna www.cke.edu.pl

Portal oświata www.oswiata.org.pl

Głos nauczycielski www.glos.pl