header image
N
Aktualności
e-dziennik
NABÓR 2019
Kalendarz roku szkolnego
Sport
Filmoteka Szkolna
KOŁO FILMOWE
Biblioteka - aktualności
Jubileusz 50-lecia
Jubileusz 45-lecia
Projekty unijne
Historia szkoły
Patron szkoły
Misja i wizja szkoły
Dyrekcja
Pedagog / Psycholog
Grono pedagogiczne
Rzecznik Praw Ucznia
Świetlica
Sekretariat
Dokumenty szkoły
Osiągnięcia uczniów
Telewizja Szkolna
u
Dzwonki
Po lekcjach
Ciekawe linki
Plan lekcji
Konkursy
r
Zebrania
Egzamin ósmoklasisty
Obiady w szkole
K
Adres:
ul. Warszawska 19
66-400 Gorzów Wlkp.

Telefon:

0957320347

Emai:
17gorz@gmail.com
KOŁO FILMOWE
Warsztaty z filmoznawcą Drukuj
 
16 października grupa uczniów z klas 8 naszej szkoły uczestniczyła w warsztatach filmoznawczych w ramach ogólnopolskiego programu edukacji filmowej Filmoteka Szkolna, zorganizowanych przez panią Małgorzatę Miszczak, koordynatorkę tego programu.
Warsztaty odbyły się w Zespole Szkół Odzieżowych im. Krzysztofa Kieślowskiego w Gorzowie Wlkp., a prowadził je pan Adam Domalewski – doktor nauk o sztuce, teatrolog i filmoznawca pracujący w Instytucie Filmu, Mediów i Sztuk Audiowizualnych Uniwersytetu Adam Mickiewicza w Poznaniu. Od kilku lat zajmuje się edukacją filmową, m.in. w programach Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej oraz Wędrujący Filmoznawcy Filmoteki Szkolnej.
 
Tematem przewodnim warsztatów było kino Krzysztofa Kieślowskiego, który swym talentem na trwałe zapisał się w historii kinematografii polskiej. Oglądane dokumenty: „Siedem kobiet w różnym wieku", „Gadające głowy" w połączeniu z prezentacją artystycznej biografii reżysera ugruntowały i poszerzyły wiedzę uczniów o skali dokonań tego polskiego twórcy. Po projekcjach podczas dyskusji  odkrywali  "metafory prawdy" ukryte w filmach K. Kieślowskiego.
 
Na koniec uczniowie w grupach przedstawiali pomysły na film dokumentalny, wzorowany na dziełach Krzysztofa Kieślowskiego
Warsztaty nie tylko dostarczyły nam wielu wrażeń, ale także poszerzyły nasze horyzonty związane z tematyką filmową.
Zajęcia zorganizowane zostały przez Filmotekę Narodową – Instytut Audiowizualny. Przedsięwzięcie współfinansował Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Warsztaty z filmoznawcą Drukuj
 Drodzy uczniowie klas ósmych!
Czy interesuje Was dobre, polskie kino? Już za tydzień, Pracownia Filmoteki Szkolnej organizuje warsztaty filmoznawcze pod hasłem: "Kino Krzysztofa Kieślowskiego dzisiaj", które poprowadzi filmoznawca dr Adam Domalewski. Chętnych do uczestnictwa w warsztatach zapraszamy do zgłaszania się do Liderki Filmoteki Szkolnej p. Małgorzaty Miszczak.
 

Warsztaty Filmoteki Szkolnej na 44. FPFF w Gdyni Drukuj

 
 Młodzi filmowcy z naszej Pracowni Filmoteki Szkolnej: Ala, Oliwia, Michalina, Karolina, Aleks, Adrian i Marcel wzięli udział w warsztatach filmowo-reporterskich, na których pod okiem profesjonalistów poznali tajniki pracy dziennikarskiej.

 

MEDIA O NASZYM WYJEŹDZIE DO GDYNI-kliknij w link:

Młodzi z Gorzowa na 44. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Co wyciągnęli z Sebastiana Fabijańskiego?

Uczniowie z Pracowni Filmoteki Szkolnej SP nr 17 na 44. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni!

Młodzi z „17” na FPFF w Gdyni

 
Pracując w grupach z innymi uczniami z różnych stron Polski, dowiedzieli się jak zbudowany jest news, czym jest stand-up, do czego służy prompter i jak przeprowadzić wywiad przed kamerą.

Zdobytą wiedzę, wypróbowali w praktyce i pod kierunkiem redaktorów, operatorów i montażystów zrealizowali reportaże z Festiwalu z reżyserem filmów "Miasto 44" i "Sala Samobójców"- Janem Komasą oraz aktorami filmu "Legiony" w reżyserii Dariusza Gajewskiego- Sebastianem Fabijańskim i Wiktorią Wolańską.

Ponadto uczniowie wzięli udział w wydarzeniach festiwalowych: w wystawie Fundacji Legalna Kultura, wystawie Polska Światłoczuła- akcja Malowanie Światłem i przenoszenie do trójwymiaru i wirtualnej rzeczywistości, wystawie GYMNASIA stworzonej przez nominowany do Oscara duet Clyde Henry Productions- Animacja poklatkowa w wydaniu VR .

 Filmy zrealizowane przez naszych uczniów:
 wywiad z Sebastianem Fabijańskim -kliknij poniżej

 Reportaż z reżyserem Janem Komasą- kliknij poniżej
 

Zajęcia zorganizowane zostały przez Filmotekę Narodową – Instytut Audiowizualny. Przedsięwzięcie współfinansował Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Opiekunami grupy filmowców byli Liderka Filmoteki Szkolne Małgorzata Miszczak i opiekun koła telewizyjnego Grzegorz Trześniowski.

Sukces młodych filmowców Drukuj

Uczniowie z koła filmowego zrealizowali film animowany, którego bohaterką jest Stefania, czyli nosorożec gorzowski, którego prawie kompletny szkielet znaleziono podczas budowy gorzowskiego odcinka drogi ekspresowej S3.

Autorzy filmu: Amelka, Emilka, Gabrysia, Hania, Natalka, Kasia, Fabian i Ernest z kl. Vc i Va w filmie opowiadają o przygodzie Stefanii i jej przyjaciół. 

Film zdobył wyróżnienie na VIII Międzynarodowym Przeglądzie Filmów Animowanych Dzieci i Młodzieży HALO ECHO.

Przegląd HALO ECHO to najpopularniejsze w Polsce forum prezentacji dziecięcej twórczości filmowej. W konkursie uczestniczy zwykle ponad 150 filmów animowanych, których treści odzwierciedlają dziecięce problemy, emocje i fascynacje. Zrealizowane w różnych technikach i metrażach, stanowią wyjątkowo atrakcyjne zjawisko artystyczne. Gratulacje dla naszych animatorów!
Opieka artystyczna: Małgorzata Miszczak


Kliknij poniżej i zobacz film.


Warsztaty filmoznawcze w Pracowni Filmoteki Szkolnej Drukuj
 14 lutego w ramach Tygodnia Bezpiecznego Internetu w Szkole Podstawowej nr 17 w Gorzowie, Pracownię Filmoteki Szkolnej odwiedzi filmoznawca dr Maciej Dowgiel, który przeprowadzi warsztaty z młodzieżą, a potem z nauczycielami z gorzowskich szkół pod hasłem: ZAGROŻENIA WIRTUALNEGO ŚWIATA W FILMIE I W ŻYCIU.
Uczniowie klas 7 i 8 chętni do udziału w warsztatach mogą zgłaszać się do Liderki Filmoteki Szkolnej, p. M.Miszczak.


Interesują się filmem - Filmomaniacy z Siedemnastki! Drukuj
 
 Renata, Laura, Adrian i Oskar właśnie ukończyli 3- miesięczny kurs internetowy FILMOTEKA SZKOLNA. AKCJA!. Uczestnicząc w nim  nie tylko pogłębiali swoją wiedzę na temat historii kinematografii (ze szczególnym uwzględnieniem historii polskiego kina), ale także mieli okazję nakręcenia własnego filmu z udziałem społeczności szkolnej- KLIKNIJ PONIŻEJ

Kurs składał się z sześciu modułów tematycznych. Uczestnicy mieli średnio 1-2 tygodnie na zapoznanie się z prezentowanymi  treściami oraz wykonanie proponowanych zadań. Z platformy mogli korzystać w dowolnym czasie. Pracowali pod okiem doświadczonych mentorów, którzy wspierali działania uczestników i udzielali fachowej opinii i wskazówek odnośnie otrzymanych sprawozdań.

Zakres tematyczny kursu obejmował wiedzę o filmie, czyli początki kina, narodziny gatunku, krótka historia polskiego kina, kino dokumentalne, historia i ewolucja polskiej animacji, filmowe środki wyrazu: podstawowe środki sztuki filmowej oraz warsztat młodego reżysera: inspiracje filmowe, logline, treatment, scenariusz, praca z kamerą, montaż.

NASZYM FILMOMANIAKOM GRATULUJEMY I ŻYCZYMY WIELU FILMOWYCH PRZYGÓD!

Opiekun Filmomaniaków- Małgorzata Miszczak


Warsztaty animacji poklatkowej PORUSZYĆ OBRAZ Drukuj

15 grudnia 2018 r. w Pracowni Filmoteki Szkolnej ZSO nr 3-SP nr 17 w Gorzowie Wlkp. odbyła się trzecia edycja warsztatów animacji poklatkowej "Poruszyć obraz". Uczniowie gorzowskich szkół podstawowych, a wśród nich również naszej, po raz pierwszy stanęli przy stanowiskach animacyjnych i posługując się techniką plastelinową i wycinankową, zrealizowali według własnego pomysłu krótkie etiudy.

Relacja w warsztatów animacji poklatkowej-zobacz
Małe wielkie dzieła filmowe uczniów- zobacz

Zanim jednak zaczęli swoją przygodę z filmem animowanym, dowiedzieli się jak powstało kino, poznając m.in. pierwsze urządzenia do projekcji filmów. Testowali działanie niektórych z nich, dzięki czemu łatwiej było im zrozumieć sekrety animacji poklatkowej. Mieli również okazję rozmawiać o zawodach filmowych, uznając jednogłośnie, że każdy jest równie ważny.


Czytaj całość...
Warsztaty animacji poklatkowej Drukuj
 Kto chętny? Zapraszamy. Zapisy u p. Małgorzaty Miszczak.
 
Warsztaty filmoznawcze w Pracowni Filmoteki Szkolnej Drukuj
 
28.11.2018 r. w Pracowni Filmoteki ZSO nr 3-SP nr 17 w Gorzowie Wlkp. odbyły się warsztaty filmoznawcze SZTUKA OBRAZU FILMOWEGO, CZYLI JAK PATRZEĆ, BY ZOBACZYĆ. Filmoznawca dr Adam Domalewski oraz lokalna Liderka Filmoteki Szkolnej, Małgorzata Miszczak przyjęli w gościnne progi Pracowni, uczniów i nauczycieli z trzech gorzowskich szkół.
 

Głównym tematem warsztatów były zagadnienia dotyczące języka filmu, planów filmowych, zasad  kadrowania, ruchów kamery, tworzenia scenariusza. Uczniowie pracowali w grupach, by wspólnie znaleźć odpowiedzi związane z ujęciem filmowym, analizowali sceny filmowe, omawiali zasady według których buduje się wypowiedź filmową. Poznawali sposoby kompozycji kadru, podejmowali udane próby rozpoznawania i nazywania elementów języka filmu i określali ich funkcje w filmie.

Na zakończenie uczniowie obejrzeli film K. Kieślowskiego „Z punktu widzenia nocnego portiera” z pakietu Filmoteki Szkolnej. Po projekcji uczniowie analizowali film, w oparciu o wiedzę, którą nabyli na warsztacie.
 

Warsztaty zorganizowane zostały w ramach ogólnopolskiego programu edukacji filmowej Filmoteka Szkolna we współpracy z Filmoteką Narodową – Instytutem Audiowizualnym przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.


Społecznik Roku 2018 Drukuj
 
 Grupa filmowa działająca przy Pracowni Filmoteki Szkolnej i Szkolna TV17,  uczniowie- reporterzy oraz opiekunowie p. Małgorzata Miszczak i p. Grzegorz Trześniowski wraz z panią Dyrektor Moniką Makowską mieli zaszczyt brać udział w XVII Wojewódzkich Obchodach Dnia Pracownika Socjalnego. 26 listopada zaproszeni zostali przez Wojewodę Lubuskiego do gorzowskiego teatru, gdzie wręczono statuetki laureatom i wyróżnienia nominowanym w Konkursie Społecznik Roku w Pomocy Społecznej woj. lubuskiego.
 

 Ekipa filmowa uświetniła Galę materiałem filmowym, który stanowił główny element tego wydarzenia. W filmie zapowiadaliśmy 7 nominowanych do tytułu najlepszego społecznika w województwie lubuskim.

Zarówno nasi aktorzy jak i uczniowie, którzy pomagali przy realizacji filmu spisali się na medal. Efekty ich pracy zobaczcie w materiale filmowym (po kliknięciu na obrazek poniżej)

 
Patriotyczne refleksje- sonda filmowa. Drukuj
 
Grupa filmowa działająca przy Pracowni Filmoteki Szkolnej i Szkolna TV17 postanowiły włączyć się w realizację Miesiąca Patriotycznego w naszej szkole. Młodzi filmowcy zrealizowali sondę filmową, zadając pytania związane z hasłami: ojczyzna, patriotyzm, niepodległość. Odpowiadali na nie i młodsi i starsi uczniowie Siedemnastki. Zobaczmy efekty ich pracy.
Zapraszamy do obejrzenia- film cz. 1. oraz  film cz. 2.

<< Start < Poprzednia 1 2 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 1 - 15 z 25
Zegar
Filmoteka SzkolnaSerwis Miejski Gorzów Wlkp. www.gorzow.pl

Lokalny portal informacyjny

Wojewódzki Ośrodek Metodyczny www.womgorz.edu.pl

Kuratorium Oświaty

Ministerstwo Edukacji Narodowej www.men.gov.pl/

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Poznaniu www.oke.poznan.pl

Centralna Komisja Egzaminacyjna www.cke.edu.pl

Portal oświata www.oswiata.org.pl

Głos nauczycielski www.glos.pl